| VanillaJaguar a întrebat:

Hey TPU!
Eu sunt în clasa a noua și toți colegii mei cunosc copii mai mari ca ei din alte clase și stau toate pauzele cu ei pe hol.
Aș vrea și eu să-mi fac prieteni mai mari dar nu știu dacă aș putea.
Adică mă gândesc că nici mie nu mi-ar conveni ca cineva mai mic să se bage în seamă cu mine.
Voi aveți prieteni din clase mai mici ca voi?
Dacă da, cum ați început să vorbiți?

3 răspunsuri:
| Roseonlight a răspuns:

Cunosc o gramada de oameni mai mici ca mine:a X-a, a XI-a.Eu sunt a XII-a acum si nu am vreo problema cu ei, daca sunt persoane de treaba si nu retardati e totul foarte ok, varsta chiar nu conteaza.Ne.am cunoscut prin alti prieteni exact cum a sugerat si ILoveHandball, asta cred ca e cea mai buna variante.

| ILoveHandball a răspuns:

Pai daca te intelegi bine cu vreo colega sau vreun coleg mergi in pauze cu ei la cei mai mari si stai langa acel caea colega, normal ar fi ca sa te prezinte el sau ea dar poti sa intei si tu in discutia lor si etc...

| Andrea_Anca_1978 a răspuns:

Eu am prieteni mai mari si mai mici la scoala! Eu sunt in a 6-a si am prieteni din a7-a, a8-a si mai mici! Ne intelegem foarte bine! Nu conteaza ca sunt mai mari de cat tine! Nu conteaza varsta!