| cozan a întrebat:

vreau si eu niste statusuri de nervi si indiferenta dau fundita!batting eyelashes:*

Răspuns Câştigător
| EmaGuillotine a răspuns:

Hei.
Te ajut eu. Îmi place să caut statusuri! :-*

STATUSURI DE INDIFERENŢĂ ŞI NERVI
__________________________

• Ori de câte ori vei fi pusă la încercare, nu uita... capul sus şi zâmbeşte în continuare...

• Am vărsat o lacrimă şi o sticlă de bere. Mi-am călcat pe inimă şi simt numai durere.

• Eu nu ascult destinul. La vise nu cedez. Nu-mi poate spune nimeni ce cale să urmez! :)

• Spun că nu-mi pasă; ba-mi pasă să ştii. Spun că o să plec azi, dar o să mă-ntorc într-o zi. Spun că nu mi-e dor, sincer mi-e dor. Spun că sunt ok, dar de fapt nu mi-e uşor.

• Cu indiferenţa ta m-ai făcut mai tare. Acum nu-ţi convine dar încet, încet, calc pe urmele tale. Şi abia acum vezi si tu că indiferenţa doare.

• Eh... n-au harul de a copia originalul.

• Te crezi in stare să mă poţi judeca? Înceară, dar mai intai fă o analiza având ca subiect de studiu persoana ta!

• Moartea nu e tristă. Trist este faptul că mulţi oameni nu trăiesc cu adevarat.

• Mă respecţi, te respect. Mă iei cu vrăjeală, te iau cu vrăjeală. Mă ataci, mă apăr. Mă urăşti, nu te urăsc... şi ştii de ce? Pentru că ceea ce pe tine te caracterizeaza, pe mine nu mă defineşte.

• Lasă-mă cu textele ce nu mă interesează. Lasă-mă cu lumea care nu mă agrează. :-j

• Lăsaţi-mă să fac şi bune şi rele, dar să ştiu măcar că sunt greşelile mele.

• Te gândeşti: aberezi. Trezeşte-te, prea frumos visezi.

• Hai învaţă să treci peste. Viaţa nu e o poveste. Când destinul-ţi joacă feste, nu trebuie să plângi, zâmbeşte!

• Nu-mi place să-mi spui "Pa!"; nu uita - asta-i replica mea!

• Nu mai iert minciuni nu mai cred în cuvinte şi doar privesc. Sunt ironică doar pentru că ştiu că asta mă face şi mai tare.

• Deşi trăim în ALB şi NEGRU, nimeni nu ne interzice să visăm în culori. :x

• "Bună." - Asta era în generală. Acum e boboacă de liceu şi e demenţială. B-)

• De atâta bârfă ne-am intoxicat :-s. Dar ştii? Omul nebârfit e un ratat.

• Să poţi să fii acelaşi când totul e schimbat! Să poţi să fii indiferent când totul te-a marcat!

• EU AŞA SUNT ŞI AŞA VOI RĂMÂNE! Dacă mă placi, e bine - Dacă nu, OBIŞNUIEŞTE-TE!

• Am aflat că nu poţi avea încredere în nimeni, am aflat că la cel care te aştepţi mai puţin te poate trăda, am aflat ca nimănui nu-i pasă dacă sunt fericită sau tristă, am aflat că în lume există mai multa ură decât prietenie.

• Niciodată plină de mine... întotdeauna sătulă de voi. :-j

• Mă pot încrede mai mult în duşmani cinstiţi decât în prieteni falşi. :|

__________________________

Cam astea ar fi. Dacă mai vrei anunţă-mă sau intră pe aici...
http://wolverine92.wordpress.com/2009/09/10/o-simpla-comparatie/

http://www.statusuri.ro/

Numai bine!

3 răspunsuri:
| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute

| Claudiaeredit a răspuns:

Fii atent sa vezi cum doare, cand o sa ma vezi nepasatoare!

Indiferenta mea, te v-a lovi puternic in piept. Atunci iti vei da seama ca nu mai pot sa te mai iert.

Si te doare când vezi ca nu-mi pasa, si îti zic mereu: nu mai conteaza, hai lasa.

Ne iubim, stii? Si asta conteaza! Hai pa! Nu te baga, nu te intereseaza!

Puteti sa ne barfiti pe noi, da stiti? E povestea noastra in care doar noi suntem eroihappy

Nu uita, ca tu ai ales sa te-ndepartezi. Ti-am zis ca daca o faci nu o sa ma mai vezi.

Si toti ma intreaba ce s-a intamplat... Le raspund scurt: "Nu ma intereseaza, l-am uitat"!

Zambeste si arata-le ca nu-ti pasa. Zambeste chiar daca treci printr-o pasa proasta!

http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html