| Roxyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy a întrebat:

vreau si eu sa ma joc pe afara si nu stiu ce crying( vreau sa imi ziceti si mie jocuri cu mingia in afara de volei partizani handbal fotbal ceva mai nou happy si de carti si alte jocuri mai noi happy cine ma ajuta = FUNDAAA love struck

Răspuns Câştigător
| Chelly007 a răspuns:

As manca o portocala: se joaca in mai multi copii,, si fiecare isi alege un numar. si incepe un. "as manca 3 portocale" si ala cu nr 3 trebuie sa zica" dc 3 si nu 5?". si ala cu nr 5 rasp. si daca nu raspunde sau se incurca iese din joc. si trebuie sa intrebi sau sa raspunzi repede ca sa-i incurci pe ceilalti ca sa castigilaughing.

4 răspunsuri:
| Chelly007 a răspuns:

Pai jocuri cu mingea: inghetata, mamaliga frige {in care dai mingea de la unul al altu foarte rapid si daca scapi mingea iesi din joc], ratele si vanatorii iar jocuri de carti :macao, popa prostu', trombon[in care fiecare ia 10 carti si pune cate una jos si trebuie sa zica ce a pus iar daca ti se pare ca minte strigi" trombon" iar daca e adevarat ia toate cartile sau daca gresesti tu iei toate cartile si cel care le termina pe toate castigahappy sau ma rog cel care a ramas cu cele mai putine} iar fara minge si fara carti: flori, fete si baieti, floare floare deschide-te, as manca o portocala, degetele mititele, matele incurcate, fazan, imparate-imparate :d. daca nu stii cum se joaca vr-unu imi zicihappy

| Roxyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy explică (pentru Chelly007):

Cum se joaca as manca o portocala si floare floare deschidete?

| Chelly007 a răspuns (pentru Chelly007):

Aa si floare floare deschide-te se joaca asa: fiecare pune varful pikiorului ca sa formeze un fel de floare apoi zici "floare floare deschide-te" si faci un pas in spate, si ultimul trebuie sa incerce sa calce pe cineva cu o miscare, daca il ia iese din joc ala, daca nu alege alta persoana{adica o denumeste si aia la randul ei trebuie sa calce pe cineva:d}

| Chelly007 a răspuns (pentru Roxyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy):

As manca o portocala: se joaca in mai multi copii,, si fiecare isi alege un numar. si incepe un. "as manca 3 portocale" si ala cu nr 3 trebuie sa zica" dc 3 si nu 5?". si ala cu nr 5 rasp. si daca nu raspunde sau se incurca iese din joc. si trebuie sa intrebi sau sa raspunzi repede ca sa-i incurci pe ceilalti ca sa castigilaughing.

| roxyflory a răspuns:

Patratica,7 pietre, tenis, si mai era jocul acela ali ali, faceai un cerc si doar in cercul acela persoana putea sa stea in doua picioare cand iesea din cerc s-ai atinga pe ceilanti trebuia sa stea intr-un picior si daca lasa piciorul in afara cercului iesea afarahappyfunda