| LuuuLuuuu a întrebat:

Hey vreau si eu ideei de statusuri nici treiste de despartire dar nici de dragoste, status gen :Cea mai frumoasa arta : CREDE, IUBESTE si IARTA... ceva de genuuu dau funda happy

Răspuns Câştigător
| xDianne a răspuns:

Suntem cei mai buni prieteni.Atunci când vei cădea,eu te voi ajuta să te ridici.» După ce mă opresc din râs.

Oricât de mult mă chinui şi încerc,nimic din ceea ce fac nu pare a fi bun,nimic!

Si zici că e prost, dar pentru el ți-ai pune viața contra cost!

Am învăţat să am răbdare. Că totu-ţi iese atunci când nimeni nu te crede-n stare!

Mă vrei, ştiu că-ţi plac ochii mei, toată ziua de uiţi dupa ei. :*

S-a spart conducta cu băieeeeeţiiiiii! :O

Şi începeai să mă cerţi dar simţeam în vocea ta că erai gata să mă ierţi

Bazaţi pe grame, la orice pas e o ispită. Haos total! Dacă iţi cauţi îngerul păzitor, e sub masă-ntru-n bar!

Dacă azi e naşpa, mâine vom trece peste! Dacă-s uşi închise,nu-i nimic intrăm pe ferestre.

Vreau să te uimesc în fiecare zi.Vreau să simţi că lângă mine poţi trăi.Vreau să vezi dragoste şi pasiune. Vreau să vezi cum lângă mine nu-ti pasă de lume. Vreau o baie de nopţi calde. :X!

Si-mi vine câteodată s-arunc cu grijile, problemele,cu mâinile sus în aer! :X

Şi dacă îţi vine să plângi să n-o faci,pentru ziua de ieri.Că maine e o nouă zi.Şi trebuie' să speri! :*

Tactu'.

Eşti liber să ignori ce zic toţi cretinii.

Lasă.i pe alţii sa creada că'i târziu.

Zi'mi ce crezi tu!

E durere şi tornadă,e apă şi foc,e totul şi nimic.

Sincer,preferam mai degrabă să nu cunosc unele persoane.

Băieţii sunt ca locurile de parcare: cei buni sunt luaţi, cei liberi sunt pentru handicapaţi.

Fiecare lucru îşi are vremea potrivită. Şi fiecare vârstă îşi are nebunia ei de clipă!

Toate veneau, toate treceau, nimic nu rămânea. Nici chiar persoana care puteam să jur că mă iubea!
Nu ştii, dar atunci când nu-mi dai nicio atenţie,simt că mor în interiorul meu.
Învaţă să înduri unele dureri,pentru că ele vor face din tine o persoană mai bună şi mai puternică.

Şi te simţi aşa de naşpa atunci când saluţi o persoană cunoscută care trece pe lângă tine, şi ea nici nu te bagă în seamă. »

Sunt zile în care nici eu nu mă suport.

Noi aşteptăm,chiar dacă ştim că nu o să vină niciodată.

E foarte rău atunci când nu ai pe nimeni care să-ţi fie alături. »
Sunt persoane pe care nu le-aş schimba pentru nimic în lume ♥

M-am săturat să tot aştept ca fericirea să vină,cred că este timpul să plec în căutarea ei.
Iubirea creşte. »Te prosteşte,te face să visezi, şi atunci când mai puţin te aştepţi, ea dispare şi te face să suferi.
Toţi avem nevoie de prieteni. ♥ De o persoană care să ne înţeleagă şi să fie mereu alături de noi.

4 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Oh all I ever wanted, was to see you smiling

-Un zambet si indiferenta pot ascunde multe raspunsuri si sentimente.

-Dar orice ar fi n`am sa te las`! Stiu ca astepti sa fac eu primul pas. Imi zambesti cand te privesc si stii ca ma faci sa te doresc.

-As fi renuntat la tot pentru tine! Tu ai renuntat la tot, dar si la mine.

-Am invatat sa iubesc un prost

-Vorbeşte mult, e stresantă, râde întruna şi fără motiv. Prin felul ei de a fi te face sa o adori.

-I am not single, I'm romantically challenged.

-O privire a fost de ajuns ca sa te simt ca ma inseli.Asa cum in privirea ta se vede clar ca disperi.

-Ma-ntreb: te-a durut? Sau poate acum ti-e mai bine?

-Esti mereu pe langa si cred ca n-are rost sa te mai astept.Te maturizezi prea greu...si stii ca nu sunt ma'ta sa te iert mereu!

-Iubitu' meu se respecta.are langa el blonda perfecta(daca esti blonda)

-Nu te vreau` in viata mea. ai avut sansa ta.De ajuns cu bla bla bla!

-Iti mai zboara pe la urechi un "buna,stii, ne-ar sta bine impreuna'', da` tu te pierzi din ce in ce mai mult prin lumea asta nebuna

--Cand vine vorba de el, sunt o persoana egoista:X

-Esti doar un tanar actor plin de talente,excelezi la capitolul lipsa de sentimente.

-O vezi cum pleacă, cu ochii goi. Eşti prea mândru sa o opreşti. Crezând ca vine inapoi.

-Cand iti intorci privirea spre el, te luminezi de bucurie!

- Si totusi esti chiar tu, cel care imi reda zambetul; x

-I'm not addicted? I'm just affraid of that voice says: "goodbye! "

-Do you feel my love for you, makes you happy sets you free?; x

--Au fost si certuri si nu pot minti.Dar supararea nu tinea mai mult de o zi.

- Ramai aici.nu ma intreba ce simt

-Am sa incerc,dar nu stiu cum sa iti spun ca am nevoie de tine

- Cat e de mica, te innebuneste, se joaca cu tine, dar nu se indragosteste!

--Mi`e dor sa te privesc fara sa spun nimic. Mi`e dor sa numar secundele un pic cate`un pic.

--Mai stii? Iti placea sa o vezi razand.Ea tot cu zambetul a ramas,tu tot cu ea in gand!

-O vrei asa cum este ea. Esti norocos ca e a ta.

--Mai tii minte cand visam si desenam "I Love you" pe trotuar?

-El e singurul ce poate,sa-mi promita sa ma minta ca o sa treaca toate!

-spune`mi cum ma faci, cum de ma atragi; x. vrei sa te vreau, de fapt imi placi

--stiu cand sa rad, cand sa fiu suparata, cand in ochii lui sa fiu...cea mai importanta fata

-Erai cu mine in brate cu mine de manaa`! Ne simteam bine cand eram impreuna

-Are o aura ce te`atrage, Stie ca o placi, de`aia nu te lasa`n pace.

-Te ador mereu,pe cuvantu` meu *

-Nu o lasa sa plece, tu o iubesti si ea te iubeste

-Iubesc din nou, zambesc din nou.Este ceea ce conteaza

-Si tot astept dupa tine, astept sa vezi cat de mult tin la tine

http://www.statusuridragoste.ro/statusuri-de-dor
Pa,pa!

| DuLcyK a răspuns:

Iubeste-o, nu`mi pasa! Pastreaz`o de tot ar pe mine, priveshte’ma si linge’te pe bot. Traiesc intr-o lume de vis, in care totul e permis. Pune stop cand te streseaza. Spune`i ca exagereaza.Nu`ntelege? Spune`i "PA" si se calmeaza Nu mai conteaza ce a fost, nu mai conteaza cine esti, viata merge inainte.Numarul tau de telefon l-am uitat si nu vreau sa-mi-l mai reamintesc vreodata! merge inainte! Am rupt pozele cu tine, nu ma mai intereseaza! Sunt indiferent in tot ceea ce se va intampla cu tine de acum inainte.Ai plecat,dar nu-mi pasa, eu sunt singura persoana de care ma intereseaza acum! Va veni o data vremea cand in urma vei privi ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca: "Asa a fost o data!" Crezi k Ma faci Geloasa? Nu Fraieree! Nu ma Intereseaza! Oriqum Te doare Inima cand te Uiti la Poza mea Asha k ai Grija de Nasoala Ta! Te Pwpa Amika TA! tine intr-o zi vad 10, stilul tau ma lasa rece nu esti primul care incearca q vrajeala sa ma fac din grupul pustoaicelor tu te-ai dat la SEFA LOR. Sunt o mica vrajitoare cine ma saruta moare un baiat m-a sarutat 7 zile a oftat! Sper ca te-am ajutat!

| anonim_4396 a răspuns (pentru DuLcyK):

Violeto, toata lumea se intreaba de ce nu mai mergi pe la cursuri. Eu am vazut postarea ta si m-am lamurit laughing

| DuLcyK a răspuns (pentru anonim_4396):

Te-am bagat cumva in seama?