| JadeBGE a întrebat:

Heya! Cum ii spun colegului meu de banca ca nu il plac fara sa ii ranesc sentimentele? Sunt in clasa a noua, am 15 ani, sunt bruneta cu ochii verzi, slaba, inalta, si ma imbrac nuai cu Conversi si port cercel in buza(uneori) el ma place si nu stiu cum sa scap de e! Am iubit si sunt cam geloasa pentru ca de cand m`a mutat diriga cu papa lapte, el imi face ochi dulci, iubitul meu Fang e brune si cu uvite galbene rosii si verzi, ma rog e super dragut, dar pe el -`l mutat cu o blonda(mimoaza) care ii face ochi dulci bine aseara m`ma pupat cu el pana m`au durut buzele! CE DRACU SA FAC?!

Răspuns Câştigător
| EnvyU a răspuns:

Nu inteleg ce legatura are descrierea despre tine cu problema talaughing. Colegului tau de banca poti sa ii zici clar ca nu te intereseaza nici cat negru sub unghie, ca ai iubit si chiar daca nu ai avea nu te-ai uita la el. Dar sa ai grija de iubitu tau ca... uite asa se pot infiripa legaturi big grin cu colegele de banca

3 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Daca sentimentele sunt reciproce si sincere nu cred ca ai de ce sa iti faci griji.Colegului tau de banca trebuie sa ii spui foarte serios ca ai pe cineva si sa nu mai insiste ca devine penibil, poti sa ii spui cac ramaneti colegi si atat. Referitor la iubitul tau, trebuie sa intelegi ca trebuie sa mai vorbeasca si cu restul colegilor, nu ar fi frumos din partea lui sa trateze toata lumea cu spatele si sa stea numai cu tine. Problema este ca daca ai incredere in el si simti ca numai pe tine te vrea nu ai de ce sa te temi.

| Bella03 a răspuns:

-Pai spune'i ca nu iti place de el pur si simplu.Te gandesti la binele tau sau al lui?
Parerea mea

| JadeBGE explică (pentru Bella03):

Da, dar stii, nu vreau sa-i ransec sentimentele.