| RedCookyeeee a întrebat:

Heyaa TPU! Deci sunt clasa a10 a si am 2 ore de sport pe saptamana. Bun ideea e ca as cam vrea sa scap de ele, mai precis vreau sa fac rost de o scutire care sa zica, ca sufar de ceva. Ce ar trebui sa fac si cum sa ii cer medicului meu de familie? Proful meu e atat de tampit incat si atunci cand noi fetele suntem pe stop vrea sa ii aducem scutire pentru asta.crying(( Deci ceva idei?

Răspuns Câştigător
| missandrab a răspuns:

Ce am facut eu acu vreo 4 ani, m-a costat cam 100 de lei...laughing de la medicul de familie am cerut trimitere la specialist, sa zicem la reumatolog, ca tine astalaughing Pe medicul respectiv, il atentionezi cu banutul si cu cateva inventii, ca te doare spatele, genunchii, in cot de ora de sport, se rezolva. Dar trebuie sa fie de la specilist, ca nu se mai primesc de la medicul de familie. Eu am fost la pneumolog, si am suflat in niste tuburi ca sa iasa o diagrama de ma durea maxilarullaughinglaughing

| missandrab a răspuns (pentru missandrab):

Si mi-a dat-o pe tot anullaughing Dar la reumatologie e cel mai bine. Spui si tu ca te doare spatele cand stai in banca sau cand faci exercitii intense...stiu si eu?

4 răspunsuri:
| Viviannnnnna a răspuns:

Imprieteneste-te cu dentistul sau cu medicul de familie.o atentie, ceva big grin

| Elena_Andra_1998 a răspuns:

Hmm. am facut si eu rost de o scutire de la medicul de fam. laughing i.am spus ca ma dureau foarte rau genuchii si ca profesorul este prea exigent si ne pne sa alergam si sa facem prea multe chestii ...si binenteles nu uita sa i dai ceva lu doctor/doctora cand te duci laughing asa se practica acum sad

| RedCookyeeee explică (pentru Elena_Andra_1998):

Tu pe cat timp ai facut scutirea? :d