| anonim_4396 a întrebat:

Heyyyy TPU! Am decis ca in vacanta de vara sa imi pun aparat dentar pentru ca am probleme cu un dinte care e mai strâmb, dar nu as vrea sa se vadă asa tare aparatul. Exista o cale prin care sa imi indrept doar dintele ala sau exista aparate de tare care sa nu se vadă asa tare? Am nevoie de multe detalii daca puteti sa imi dati mai ales daca purtat i sau voi. Voi alege cel mai bun raspuns! :*

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce mică e lumea! Și eu am nevoie să îmi pun proteză pentru cel din mijloc, jos, din partea stânga (gândindu-te din perspectiva ta). big grin Din câte am vorbit cu ai mei despre asta acum câteva săptămâni și din ceea ce am mai discutat, EXISTĂ aparate dentare care se pot ''ascunde''. Nu se văd în față, dar, se pun, cum ar veni, în spatele dinților. Tare, nu? happy Am întrebat și cât ar trebui să o țin, și undeva la un 3 ani e răspunsul. Partea rea, în schimb, e că o să fie necesar să fie pusă pe toți dinții, nu ai cum să o pui doar pe cel cu problemă și va fi greu să mănânci/te speli pe dinți. Dar hei, sănătatea e mai presus de toate, nu? happy Nu sunt extraordinar de sigur, dar, dacă vrei, pot să îți dau detalii mai multe în ultima săptămâna de școală din anul acesta (practic, pe 17 sunt în vacanță, atunci aș vrea să merg la dentist).
A, am uitat să îți spun: nu te îngrijora de felul cum vei arată. Dacă există oameni care să te judece după felul în care arăți, sunt doar niște nebăgați în seamă și atât. Doar atâta pot. Mie unul mi se pare chiar sexy și atractiv să fii atât de sigur pe tine încât să iei decizia de a-ți pune proteză și de a ieși în public, mi se pare o dovadă de curaj și demn de admirat.winking
E în regulă dacă am ține legătura? Te pot adăuga pe privat și să iți trimit datele mele de contact.

2 răspunsuri:
| Ara997 a răspuns:

Da, cele cu bracheti din ceramica sau safir

| Ghshsg a răspuns:

Da nu e o problemă să porți aparat dentar. Cred că asta, ar fi cel mai la modă acum.big grinbig grin