| Alexa843 a întrebat:

Daca am un singur dinte stramb trebuie neparat sa port aparat dentar sau exista si alte aparate nu la fel de costisitoare? Ce alternative am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| drogh a răspuns:

Ar trebui sa mergi la un stomatolog pentru ca, daca iti pui aparat dentar poate ti se deranjeaza si restul.

| Alexa843 explică (pentru drogh):

Am fost si a spus ca va trebui sa port aparat 1 an si ceva dar eu nu as vrea numai pentru un dinte sad

| ๑Ioana๑ a răspuns:

Nu nu trebuie sa porti neaparat aparat dentar....doar daca iti zice dentistul atunci poti purta