| anonim_4396 a întrebat:

Hi all sad ce faceti?
Deja e ora 1 noaptea si eu maine la ora 6 trebuie sa ma trezesc ca sa ma duc la scoala insa nu imi e somnstraight face
Sa va povestesc : eu cred ca ori am devenit depresiva ori sunt nebuna ori obsedata de gagikmiu laughing deci... daca nu vb cu gagikmiu mkr din 4 in 4 ore ma simt ciudat.adica sunt tristastraight face si acum pe la 12 noaptea l.am rugat cand intra p mess sa ma sune si pe mine ca sa deschid pc sa intru s eu ca aveam chef sa vb cu el sad ca parca as vrea sa vb cu el non stop.si dpa m.am culcat pana pe la 1 fara zece si dpa m.am trz trista nu stiu dc da am un sentiment s acum de frica, tristete nu stiu.Asa mi se intampla mai mereu chiar daca nu am prietenstraight face sau ma apuca tristetea asa dintr. o data s imi vine sa plang etcsad. Asa si cand am intrat s eu pe mess (nu m-a sunat sa imi zica ca e pe mess) era si el pe mess si avea la status dnd nu sunt.I.am lasat msj si tot nu imi rasp. Uneori am impresia ca nu mai tine asa de mult la minesad ca ori nu prea ma suna, ori nu ma baga in seama uneori s zice ca are trebuie, ori nu prea ne mai vdm asa de des ca inaintesad nu stiu dc s. a schimbatsad. Asta mai mult nu era o intrebare insa as accepta si sfaturile voastre si in al 2 rand am scris asta ca vroiam sa vb si eu cu cineva sa mai zic ce am pe suflet sad. Noapte buna:*

Răspuns Câştigător
| nobody_9468 a răspuns:

Sa stii ca asa e si la minesad, insa am renuntat intr'un fel la el si nu'mi pasa asa tare de NOI.
uneori baietii adica mojoritatea lor(depinde de varsta) nu simt nevoia sa stea "bot in bot" cu iubita toata ziua, ei cred ca sunt prea apropiati de noi, insa noi avem impresia ca nu mai iubesc.ideea este sa nu-l m'ai fortezi, adica nu-l m'ai suna tu lasa'l pe el si daca te va suna inseamna ca tine la tine, pune'l la incercare in felul asta si incearca sa te mai detasezi de el, incearca sa'l uiti el fiind langa tinewinking in cazul in care nu'ti da nici un semn de viata... flirtreaza si tu cu altii, dar m'ai intai vorbeste'i deschis spune'i ca nu simti ca te iubeste...insa nu exagera ca baietiilot intodeauna le'au placut sa fie m'ai "libertini" desi daca te iubeste cu tot corasonu va simti nevoia sa stea "bot in bot" cu tine mereuwinking
eu te inteleg perfect asa e si prietenul meu, insa am noroc ca intre noi nu exista dragostelaughing ci doar un sentiment de afectiune reciproca... oricum sunt sigura ca si eu asa suferi daca ne'am desparti.

baftabig grin si nu uita"just smile!"big grinbig grinbig grin

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sa stii ca daca il sufoci asa, relatia va muri repejor. Poate are i alte treburi, e complet anormal sa vorbesti cu partenerul din 4 in 4 ore. Si complet anormal sa purtati discutii lungi si interminabile despre nimic. Il suni numai daca ai ceva de comunicat, vorbiti 2-3 minute si va oculati si de altceva. Eu cred ca problema ta este lipsa de ocupatie. daca ai face ceva util si ai fi ocupata pana peste cap nu ai mai avea obsesia cu telefonul. Asa poate ti-ai salva si relatia.

| SufletDeCopil a răspuns:

Buna.happy Of dragostea asta ce face din omhee hee Nu te teme kiss, sigur prietenul tau te iubeste love struck daca nu vorbeste cu tine asa de mult probabil are treaba are altceva de facut nu poate vorbi cu tine non-stophappy Stiu si eu sunt in situatia ta. exact la fel nu am somn noaptea si as vrea sa vorbesc cu el in continuu insa nu se poatewinking iar atunci daca nu era la pc nu avea cum sa-ti raspundahappywinking Nu te mai ingrijora degeaga ai facut doar o obisnuinta din asta si atata tot. cu siguranta lucrurile vor merge binewinking Succes!love strucklove strucklove struck
Nb si tie love struck si somnik pooofos kisskisskiss

| sabela a răspuns:

Dupa cum ai povestit te cam ti ca ''scaiul de EL''. Omul mai are nevoie sa si respire. Tu spui ca:''era si el pe mess si avea la status dnd nu sunt.I.am lasat msj si tot nu imi rasp'', de unde stii ca intra-devar nu era? Poate avea doar compul deschis si dormea.Cauta-ti totusi o ocupatie si mai lasa omul sa respire. Dupa scris cred ca esti la scoala inca.Ai o ocupatie nu?

| roxanac a răspuns:

Eu cred ca esti nesigura pe tine, si, in consecinta, devii dependenta de persoanele de langa tine.
Cand simti nevoia acuta de a vorbi cu el, gaseste-ti altceva de facut, uita-te la un film, asculta muzica, uita-te la desene, cauta ceva pe internet, fa-ti lectiile, croseteazahee hee Incearca sa nu devii dependenta de oamenii din jurul tau, la fel si tu angell4ever, fii mai stapana pe tine si pe sentimentele tale, si ai mai multa incredere in prietenul tau.