| onlymeme a întrebat:

Hi, am incercat sa imi mai fac o gaura in ureche dar doare tare si parca nu ma lasa inima sa continuilaughing
doare mai tare cu cercelul sau cu acul? ca cercelul are vf patrat si logic ar fi sa doara mai tare, pe cand acul are vf ascutit si cred eu ca ar intra mai usorstraight face
deci cum e pana la urma, si ce pot face sa nu doara asa tare? dau FUNDOIhappy

Răspuns Câştigător
| georgyana_8368 a răspuns:

Iti recomand sa te duci la un medic ORL ca face gauri si iti pune pentru o saptamana niste cercei medicinali[sunt frumosi sa stii:X]si dupa o saptamana sau nu mai stiu cat iti poti pune crecei.Nu iti face tu de capul tau gaura ca o sa se infecteze.Bafta:X fundita?

5 răspunsuri:
| Stella a răspuns:

Heeii...ma confruntam si eu cu aceeasi problema...

dar intr-un sfarsit mi-a facut o prietena cu acu nu m-a durut deloc

si cand a bagat acum tot misca pe acolo si dup aia mi spus sa stau nemiscata si mi-a lasat acu in ureche si a mers pana lka calculator si eu am stat cu acum in ureche dar nu a durutbig grin

dupa aceea m-a facut cu spirt si tpot trage dar nu ma durea dupa mi-a bagat cercelu pana a doua zi o fo tot bine

am scos cercelu sa dau cu spirt si cand a il bag inapoi nicicum ma si durea... dar am avut acolo ceva sange uscat l-am dat jos si am inkerkat sa bag cercelu din nou... dar nu a mersstraight face paca pe cealalta parte sa astupat.bine n-am mai inkerkat pana azi dimineata m-am gandit sa refac gaura cu cercelu :-ss cand s-al bag mi-a intratlove struck fara sa ma doara pentru ca nu s astupat gaura si acum doare putin daca dau cu mana
sau trag de el dar peste o saptamana o sa treaca

te-as sfatui sa te duci sa iei un ac la farmacie

nu costa mult 20 d bani

uitate in oglinda fixeaza acum... daca poti sa te uiti in oglinda uitate in continuare daca nu du-te in camera aseazate si impige acu tinel acolo vreo 2 min mai miscal...sau roaga o prietena sa faca astabig grin

dupa aceea baga cercel de argint sau aur nu fier si nu fa prostia sa-l scoti ca mine fal cu spirt da nu scoate cercelu

multa bafta:8 sper sa reusesti fara sa te doara:*>big grin

| IrinaAndreea a răspuns:

Buna! Sa-ti faci singura gaura este si dureros, dar si periculos pentru ca se poate infecta. Mergi la un magazin de bijuterii care face gauri si iti pui cercei medicinali pentru inceput. Durerea e suportabila, iar sansele de infectare sunt mici, intrucat atunci cand iti face gaura, cercelul va fi deja in acel pistol. Succes! big grin

| georgyana_8368 a răspuns:

Sau la medicul de familie.Intereseaza-te prin spital la ce medic trebuie sa te duci si vei afla.Succes!

| powerpuff a răspuns:

Salut! Sa it faci gaura cu cercelul iti va lua o vesnicie si va durea ft tare, daca iti faci cu acul incearca sa il bagi dintr-o data asa nu vei mai simti durerea, sau daca nu poti tu face asta roaga pe cineva sa ti-o faca, nu va durea chiar atat de tare. Bafta:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mi-am facut-o cu un ac intr-adevar a fost frica la inceput mi-am facut curaj si am facut gaura m-a durut cand mi-am facut-o dar putin de tot ei ce sa iti zic bafta