| Ela_8933 a întrebat:

Hi! am si eu o problemasadimi place de un baiat care are iubita, vorbim mai tot timpul pe mess si chiar mi-a zis ca sunt o fata de treaba; imi cere mereu sfaturi in legatura cu orice dar eu vreau ceva mai mult decat atatcryingcum sa ii spun ca imi place de el?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu destul de bine cum e.Acum un an am fost in aceeasi situatie ca si tine. El avea prietena, ii era foarte fidel ei, iar eu eram doar "prietena care da sfaturi bune". Il placeam, si la fel ca tine, imi doream ceva mai mult decat sa ii dau sfaturi.Am continuat sa vorbim pe mess, pana cand intr'o zi m'a invitat in oras, si tot atunci ne'am cunoscut mai bine. Dupa cateva saptamani a aflat ca "iubita lui"[care era si in alt oras] il inseala.Nu stiu daca e bine sa ii spui ca iti place de el. E mai bine sa ii arati.Eu asa am facut...chiar daca nu stabilisem sa fac asta(mai ales ca a iesit o telenovela din astalaughing). La noi era ceva mai mult.Se intamplase'ra mai multe intre noi.Il iubeam.Si a aflat asta dupa ce s-a trezit[mai pe scurt: a lesinat, a cazut, s-a lovit la cap, si eu cand am aflat am inceput sa plang in fata colegilor lui de clasa, (pentru ca nu am avut cum sa ma abtin sau sa nu intru in panica), colegi care dupa ce el si'a revenit i'au spus ca am plans.]. cred ca povestea in real a fost putin mai SFlaughing.
E el sigur ca iubita lui ii e fidela? Daca da, atunci eu nu m'as implica in relatia lor. Daca fata pune semne de intrebare, atunci el merita sfaturi, si mai ales, o fata care sa il inteleaga si de la care sa primeasca sprijinul de care are nevoie.
Nu stiu daca te'am ajutat, dar sper ca am reusit macar putin [si scuze ca am scris atata, dar am incercat sa ma fac inteleasalaughing] Bafta happy

4 răspunsuri:
| bluesky a răspuns:

Din comportamentul lui reiese ca nu prea te place ca iubita ci te place ca amica. Nu ii spune din prima. Ai putea sa bati apropouri astfel incat sa banuieasca ceva dupa care ii spui ca il consideri foarte dragu si ca il placi.happy Restu depinde de el.

| parampam a răspuns:

Stiu ca iti e greu sa auzi asta, dar nu te baga! Baiatul are deja o iubita si indiferent daca relatia lor este serioasa sau nu, cel mai urat lucru pe care il poti face este sa te bagi si sa le strici relatia. Tie cum ti-ar veni ca intr-o relatie, o alta fata sa ii marturiseasca prietenului tau ca il place?
Daca acest lucru nu te motiveaza, gandeste-te ca daca se vor desparti, vei mai avea o sansa sa fiti impreuna. Dar daca tu ii marturisesti de pe acum ca il placi, cum crezi ca te va privi baiatul acela?

Gandeste-te mai bine!

Simplubig grin Cel mai bine ar fi sa-i spui in fata si nu pe messwinking. Ii spui ca nu ti-ai dat seama pana acum, dar ai inceput sa-l placi si daca ai avea vreo sansa tongue Insa nu stiu daca e frumos sa te bagi intr-o relatie ca poate fata respectiva tine la el sau poate nu. Deci incearca macar sa stii ca ti-ai marturisit sent tongue Bafta!:*

| sweetgirl9 a răspuns:

Asteapta sa se desparta de acea fata ...si apoi date pe langa el fi umarul pe care poate sa planga, apoi bate apropouriwinkingtongue