| YoYo a întrebat:

Hi:*. Problema mea este ca am ajuns sa ma spal pe cap aproape in fiecare zi din cauza parului uleios...Stiti cumva un tratament folositor sau un sampon bun pentru parul uleios?

2 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună dimineața.
Nu este bine ce faci. Spălarea părului atât de des, duce la îngrășarea excesivă a acestuia, distrugerea scalpului și a firului de păr, etc.
Fă în fiecare săptămână o mască din ulei de măsline, un gălbenuș de ou, câteva picături de zeamă de lămâi, și câteva picături de ulei levănțică (pentru mirosul frumos).
Evită folosirea produselor cosmetice precum gelul, spuma, fixativul, etc.
Baftă!

| jabbawockeez a răspuns:

Fa-ti odata pe saptamana masca pentru par din argila neagra, sper sa te ajute...pe mine m-a ajutat