| 女明DongRi a întrebat:

Hi! Stie careva niste tramente naturiste impotriva miopiei?

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Cunosc pe cineva care a băut vin de morcovi pentru acest lucru cu rezultate extraordinar de bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Incearca ceaiurile de exemplu amesteca urzica, galbelele, coada calului si coada soricelului in parti egale.Se beau 3 cani pe zi de infuzie 1 lingurita amestec la 1 cana de apa, peste plante se toarna apa clocotita si dupa 1 minut se strecoara.Consuma multe afine. Ele contin substante numite antocianozide foarte benefice in miopie. Ajuta si suplimentii naturali cu gingko biloba.Totusi cazurile de vindecare pe cale naturista sunt rare.Singura solutie viabila o interventie chirugicala de corectare. Oricate vitamine sau afine ai manca, ochiul nu se repara, cel mult se reduc sansele de avansare... Sper ca ti-am putut fi de folos.O zi buna!