| madalina_8111 a întrebat:

Hi TPU, am 14 ani si de mica imi doresc sa devin cantareata, cum sa devin cantarata de pop/R&B? please rasp repede

Răspuns Câştigător
| TaylorSwift a răspuns:

Pai... in primul rand inregistreaza cu camera de filmat un filmulet in care sa canti si sa dansezi, apoi, arata-l prietenilor si daca zic ca este bun posteaza-l pe YouTube. Asa exista 80% sanse sa fii descoperita de o vedeta sau de un producator! SUCCES :-)

7 răspunsuri:
| MaeRi a răspuns:

Hehe, si eu imi doresc la fel, dar trebuie sa ai voce, iar eu voce nu am deloc, dar aca tu ai voce, vorbeste despre asta cu parinti tai sunt sigura ca te vor ajuta sa iti implinesti visu, si va trebui sa lucrezi foarte mult pentru el.Mult Noroc!

| Ananas2 a răspuns:

In primul rand sa ai voce sau sa stii sa canti la chitara etc.
-ai putea sa faci un cont pe youtube si sa postezi video cu tine cantand
- poti vorbi cu o trupa sa te lase sa canti o melodie cu ei si daca ai noroc si te lasa ai putea sa devii o stea daca canti misto
alte idei nu mai am laughing

| ιяιηυк a răspuns:

Buna!

Pai. fa cateva cursuri de muzica si dupa du-te la concursuri ca sa devii cunoscuta. [sa iti incepi carieraon the phone
Fa multe exerciti de voce. chestii din asteahappy

Sper ca te-am ajutat!

Pa, pa!:*

| BlackMan a răspuns:

Cautati un sponsortongue

| Niros19 a răspuns:

Avem aceleasi dorinte trebuie sa inveti sa canti la un instrumesnt si sa compui cantece care sa placa oamenilor(asta daca vrei sa canti solo daca vrei trupa e altceva ) eu vreau sa ma fac de rock deci mult noroc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filmeaza` te si posteaza video` ul pe Youtube sau ceva site` uri vizitate de multe persoane, ca asa a facut si Biberon.

Peace peace sign

| cristinoots a răspuns:

Buna madalina! eu sunt din braila si am 14 ani! si eu cu vreo 2 ani in urma mi-am dorit sa cant dar nu prea stiam cum sa fac lucrul asta! acum sunt si eu in acest domeniu si particip la concursuri si ma simt super ok.pentru asta iti trebuie talent incredere de sine si mult curaj! iti urez bafta si nu uita...fii increzatoare caci toate vin de la sine. te pup.:X