| valiksa a întrebat:

Hristos a inviat...as vrea sa stiu ce proteine ar trebui sa iau pentru imi creste masa musculara foarte, foarte mult sau pentru a ma ingrasa cel putin 10 kg...am 50 kg si 15 ani.va rog ajutati-ma sunt disperat multumesc

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Ce spui tu sunt doar scuze patetice sa nu-ti lucrezi muschii, sa ramai un schilod (sau un obez) cum sunt majoritatea celor de acum.

| Cosmin86 a răspuns:

Ar trebui sa te axezi mai mult pe carbohidrati decat pe proteine... alimentatia ta ar trebui sa fie ceva de genul 60 % carbo, 30 % proteine, 10 % altele ( grasimi, etc. ).

Sa ai cam 4-5 mese pe zi, proteine si carbohidrati la fiecare masa, daca nici asa nu e suficient, poti lua un weight gainer ( ex. serious mass de la optimum nutrition )

| valiksa explică:

Stiu asta, este si parerea mea dar am nevoie sa ma ingras macar, daca nu pot avea muschi inca, imi poti recomanda ceva?