| Iosif_Stefan_1987 a întrebat:

Salutare TPU, Vreau sa va spun sa ma ajutati cu ceva.As vrea sa fac sport dar nu stiu ce fel de sport.Eu vreau sa cresc in masa musculara dar nu pot am facut vreo 3 luni de sport si nu se observa nimic. Apropo am 14 Ani.Va rog ajutati-ma.

1 răspuns:
| Cucicea_Roland_1999 a răspuns:

La 14 ani nu te aștepta să observi mare lucru. Pana la 18-20 mai crești. Fa ceva de autoapărare. O sa fie momente în care fără sa fie vina ta va trebui sa te aperi singur. Recomand kickbox (deși nu e chiar așa inocent, de apărare laughing )
Nu te focus pe masa musculara. Fa sport ca sa fi(i?) sănătos și sa te simți în forma.