| IoanaIonuca a întrebat:

Imi place de un baiat, cum as putea sa-mi dau seama daca si el? Stiu ca se spune ca fetele isi dau seama de asta, imi place sa cred ca da, insa uneori se comporta tare ciudat. Cateodata cred ca ma place, alteori nu. + Mi se pare ca-mi zambeste diferit decat altor fete (mi se pare, nu sunt sigura de asta laughing ). Mai rau sau nu, depinde de situatie, e ca suntem in aceeasi clasa. In timpul scolii, vorbeam in fiecare zi. Acum nu prea mai vorbim. Mi-a scris acum intr-o zi, dar nu mi-a mai raspuns. De ce ar face asta? Nu stiu cum poate sa ma faca sa-l plac atat de multlaughing

1 răspuns:
| QuertyQuestions a răspuns:

Depinde de la baiat la baiat, mie de exemplu nu pot sa spun asa pur si simplu ca sunt indragostit de o fata. Da, pot spune ca e draguta dar trebuie sa vad cu timpul si comportamentul ei si daca ma inteleg bine cu ea. Incearca sa vorbesti cu el si sa te comporti cat mai normal, iar la un momentdat isi va da seama si probabil te va surprinde spunandu-ti ca te place/te iubeste. Oricum ar fi, trebuie sa castigi incredere mai intai pentru a putea fi iubita. Depinde de tine ce vei face, dar banuiesc ca nu te-ar deranja sa stai in compania lui mai mult timp atata timp cat el te primeste.