| JCZR a întrebat:

Imi place de un baiat din liceu foarte mult el este in clasa a 11 a iar eu in a 9 a. Tipul este mai timid in general si putin mai retras cand nu e cu gasca dar arata ff bine si e funny.si sa nu uit face parte din gasca baietilor cu bani care merg in cluburi ca fite dar e ff d treaba.eu i am luat id ul d mess si i am spus salut si ce faci si nu mi a raspuns deloc.mentionez ca ne cunoastem din priviri dar nu am vorbit niciodata face2face cu el. ce sa fac ca sa intru in vorba ca el si sa nu par penibila. o data ne am vazut de 2 ori in aceeasi zi in oras si ne am holbat unul la altu dar nu ne am salutat.va rog

Răspuns Câştigător
| fly a răspuns:

Eu in locul tau as incerca sa "joc"cartea seductiei! Adica m-as prezenta mereu f draguta, atent aranjata, la moda. fara sa exagerezi; pentru o perioada nu m-as mai uita la el, prefacandu-ma ca nu-l vad si as incerca sa atrag atentia celora cu care iese el, adica m-as face remarcata printre prietenii lui, in asa fel incat sa ma noteze si sa vb despre mine.Atunci cu siguranta vei obtine si atentia lui.De acolo nu va trece mult si vei obtine o intalnire cu el.Succes!(aminteste-ti ca baietilor le place sa "obtina"ei primii ceea ce in "grupul"lor este destul de discutat, de dorit.intr-un grup de baieti exista multa concurenta, mai ales cand e vb despre fete; nu o arata poate, dar barbatii chiar si cei f tinerii nu rezista in fata farmecului feminin! E tot ceea ce vor si asta se mentine pana la moarte! ha ha ha ha. un barbat nu va refuza niciodata o femeie frumoasa.cu exceptiile necesare bineinteles)

4 răspunsuri:
| Cherry56 a răspuns:

Pai incearca sa il mai abordezi pe mess, sau imprietenestete cu un prieten de-al lui si spune-i sa va faca cunostinta.bafta

| Cherry56 a răspuns:

Pai incearca sa il mai abordezi pe mess sau imprietenestete cu un prieten de-al lui si spune-i sa va faca cunostinta.bafta

| Scriiitoare a răspuns:

In primul rand ar trebui sa faceti cunosinta. poti sa te integrezi in grupul lui de prieteni, dar cred ca nu ar merita sa iti petreci toate noptile prin cluburi. trebuie sa gasesti mai multe pasiuni comune. ar trebui sa nu il mai bagi in seama pe mess, si cine stie, poate te baga el.succes:=*

| Ella061 a răspuns:

Pai daca v-ati "holbat" unul la celalalt poate ca si lui ii place tine. baga-te in vb cu el, daca ai zis ca e timid poate nu are curaj sa te bage in seama happy