| MimiPopescu a întrebat:

Imi puteti recomanda si mie carti si filme ce au o tema ce tine de viata elevului/studentului? (filme sau carti despre scoala ). Cum este de exemplu,, Easy A" ca film si,, Zilele si noptile unui student intarziat" -carte. Multumesc mult.

5 răspunsuri:
| CorinaaM a răspuns:

Jurnalul unui pusti-carte

| MimiPopescu explică (pentru CorinaaM):

Am citit toate cele 4 volume din serie. Destul de simpatice pentru copiii mai micuti carora nu prea le place sa citeasca. E destul de atractiva ideea.

| Picipuu a răspuns:

Cismigiu et comp.-carte
Nu mai stiu cum era

| EfraimAshdothabediahKochBar a răspuns:

"Romanul adolescentului miop" de M. Eliade se inscrie in tema ta...ori daca nu ...ma las de `shrooms!

| MimiPopescu explică (pentru EfraimAshdothabediahKochBar):

L-am citit. Mi s-a parut deosebit.