| GBF a întrebat:

Imi puteti spune cum pot scapa de acnee? nu doar de pe fata.multumesc

Răspuns Câştigător
| SimonaSimona01 a răspuns:

Evita sa mananci gras,nu uita sa te stergi cu demachiant intainte de culcare,trebuie sa eviti ciocolata,margarina,untul, cacaoa, grasimea, sunca, sucurile...

3 răspunsuri:
| Etelca a răspuns:

Hei, du-te la un dermatolog, el te va ajuta cel mai bine si iti va oferi un tratament, cu acneea nu e de joaca, mai ales ca nu sunt doar niste cosuri pe ici pe colo, este ceva mai complex si serios, din aceasta cauza nu incerca creme sau solutii si tratamente dupa cum te taie capul, ai mare grija! happy

| GBF explică (pentru Etelca):

Iti multumesc mult dar am fost de 2 ori la dermatolog si i-am ascultat sfatul dar sincer nu m-a ajutat cu fata e ok la mine dar am vrut sa aflu cum pot scapa de acnee de pe spate in timpul verii o am.multumesc poate iti voi urma sfatul si voi mai pleca inca o data la dermatolog happy :*:*

| MariusToc a răspuns:

O alimentatie sanatoasa, o detoxifiere a organismului si eventual un tratament. Recomand vizita la medicul de familie sau la dermatolog.