| Floricikmov a întrebat:

In aceasta seara un baiat m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el, eu i-am spus ca ma mai gandesc si ca ii spun raspunsul meu intr-un interval de timp. Raspunsul ar trebui sa fie daca vreau sa fiu cu el sau nu. Dar nu stiu cum sa-i spun ca nu vreau sa fiu cu el. Nu vreau sa-i ranesc sentimentele. I-am spus ca ma mai gandesc ca sa nu-l ranesc. Ma puteti ajuta va rog. Cum sa-i spun ca nu vreau sa fiu cu el fara sa-l fac sa sufere.

9 răspunsuri:
| Axys a răspuns:

Buna! tu trebuie sa fi sigura pe tine si sa crezi in tine, daca doresti intr-adevar o relatie eu zic ca merita incercat happy

| Axys a răspuns:

Gandeste-te bine la acea persoana daca se merita sa fi cu ia happy happy dar sa nu regreti happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

- Esti urat!

| Floricikmov explică (pentru anonim_4396):

Nu ai inteles ca nu vreau sa-l jignesc sau chestii din astea. Vreau doar sa fiu draguta cand ii spun ca nu vreau sa fiu cu el.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Floricikmov):

Pur si simplu ii zici ca nu il placi si nu doresti sa fiti impreuna. Decat sa il minti sau sa il amani mai bine ii zici chestia asta si gata, va suferi mai putin asa.

| 德尼莎 a răspuns:

Spune-i exact ceea ce simti, nu trebuie sa fii nici dura dar nici prea moale, incearca sa simplifici cat mai mult lucrurile ceva gen : imi esti prieten, iti sunt prietena dar nimic mai mult,, esti un baiat super ok (daca asta crezi despre el) dar nu vreau sa fie intre noi o relatie mai serioasa decat cea de prietenie. Daca nu asa atunci zi'o direct "nu te plac" si gata. ^^

| TheMiningSheep a răspuns:

Ow fwack laughing
Greuuuu
Incearca si tu vreo 3 zile si fa-l sa aiba impresia ca a gresit.
Dupa ii spui ca nu va potriviti

| Mimzy a răspuns:

Eu asa am spussaddaca il cunosti de ceva timp)
"Hey, m-am gandit si esti un baiat tare tare dragut si simpatic, esti de treaba si awesome, insa nu pot fi cu tine...Imi pare atat de rau, insa acum e o treaba mai complicata si din pacate, nu pot fi cu tine."
(Daca nu il cunosti de mult timp)
"Hey, m-am gandit si esti ok si de treaba, insa nu pot fi cu tine.Scuze...Insa nu am sentimente din acest fel pentru tine.Te vad doar ca prieten."

Sper ca te-am ajutat! Mie mi se pare dragute. ^_^

| Anonimus201499 a răspuns:

Asa eram si eu happy ii spui pur si simplu ca nu il placi, nu te simti atrasa de el...mai bagi tu niste motive, ca nu va potriviti etc.Peste o saptamana ai si uitat de el.Trebuie sa fii tare, altfel vei ajunge sa fii luata in ras.Sau sa suferi degeaba.