| anonim_4396 a întrebat:

In legatura cu fata despre care vam zis ca imi place am reusit sa ma intalnesc cu ea acum o saptamana ne-am intalnit seara am stat vreo 2 ore si am vb despre noi dar din pacate erau si multi prieteni prin preajma si nu am avut sansa sa fiu numa eu cu ea ca sa vorbesc mai deschis cu ea. dar totusi am profitat de faptul ca sora ei si prietena ei sau dus pana la magazin si am ramas numa noi 2 singuri si atuncea i-am zis ce parere are ea despre mine si i-a zis mi-a zis ca sunt mult mai dragut decat in poze nici nu va dati seama cat ma bucurat ca a zis asa ceva eu nu mai zic cate lucruri frumoase i-am zis nu stiu cum sa va zic parca era altceva cand eram numa eu q ea si i-am zis daca ar mai vrea sa ne vedem si k da ar vrea sa ne mai cunoastem si in fine cum au venit prietenele si si q niste baieti nup am mai avut sansa sa mai vb despre noi mai mult radeam alaturi de ei despre ceeea ce ne povesteau ei acolo intamplarile lor si cum radeam noi acolo intr-un final a trebuit sa plec acasa si atuncea mi-am luat la revedere de la ea si prieteni ei am pupato pe obraz si i-am zis ca sper sa ne mai vedem. Si nu stiu de atuncea ma gandesc numa la ea. Si sa va spon in continuare cum s-a intamplat a 2-a zi imi spone pe mess k e tare suparata k nu ne mai putem vedea ca a intervenit ceva si a trebuie sa se duca cu mama ei pana la cineva atuncea am inteleso si i-am zis ca nu are nimic putem sa ne vedem ziua urmatoare si ia mi-a zis ca asa-i am dreptate.In fine cum a venit a 3-a zi i-am spos daca ne putem vedea azi si ia ghiciti ce mia spos off cand spon lucru asta iar incep sa lacrimez mia spon in felul urmator ca ar mai vrea sa ne vedem dar prietenul ei este cam gelos cand am auzit asa ceva a cazut ceru peste mine am izbucnit in plans nici nu va dati seama cat de rau mam putut simte in ziua respectiva prima data cand plang pentru o fata de atuncea nici la tel nu mai vorbim doar pe mess mai vb doar atata in fiecare zi vb q ea pe mess dar foarte putin de cand am cunoscuto pe fata asta parca vata mea nu mai este la fel k inainte ma gandesc tare mult la ea. Cum sa va spon ea nu sta la mare distanta fata de mine doar vreo 5-6 km sunt pana la ea sta la tara ea si cand ii mai spon ca mai vin pe la tara pe acolo ca mai am trebuie cateodata nici nu imi zica macar sa trec pe la ea sa o salut.de asta am apelat la voi va rog din suflet ajutati-ma cu niste sfaturi cum sa fac si inca un lucru sa va spon la bipuri ne raspundem unu altuia si faptul asta ma bucura da nu stiu cat de mult asa macar bine ca ma mai baga in seama cu asa ceva in fine.Va rg mult ajutati-ma cu niste sfaturi ceva.Va multumesc

7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, daca ea are prieten, atunci nu ai ce sa faci... poate ca te place, dar din moment ce e cu prietenul ei inseamna ca are sentimente pentru el, poate iti sa beep-uri pentru ca te considera amic...succes.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu ea... din moment ce ea si'a mai dorit sa va vedeti si iti si intoarce beep'urile asta poate fi un semn ca te place. Dar nu uita ca are prieten.Trebuie sa o intrebi cum merge relatia lor.Si daca ea iti spune ca nu mai vrea sa stea cu prietenul ei atunci poti intra la actiunewinking

| maryana5 a răspuns:

Daca va raspundeti la bipuri...hmm thinking de ce nu o suni si stai mai de vorba cu ea la telefon? sau cand poti du-te in vizita pe la ea happy cu familia ta cu tot...

| Drauzy a răspuns:

Beepurile sunt de prisos...happy nu rezolvi nimic cu ele... mai bine un telefon... vb mai multe... afla care e siatuatzia ei cu prietenul ei... daca iti spune ca se inteleg bine ar fi timpul so lasi sau sa-i zici din prima "ai dori sa fie ceva intre noi" doar asa poti afla ce gandeste daca simte ceva pentru tine sau doar te place ca amic ...gandeste bine inainte sa faci vreun pas... happy have a nice day tonguehappy

| perfect a răspuns:

Sfaturi de ***. Daca o placi fa tot ce poti ca sa fi cu ea.Nu conteaza daca are prieten wtf? Daca il iubeste asa mult nu ar trebui sa se dea la alti baieti. Daca ai nevoie de vreun sfat da-mi pm pana atunci lupta pentru ea.

Hai salut.

| danni3l a răspuns:

Nu Stiu. Ea acum are prieten.Cred ca`l iubeste deci nu stiu ce poti sa facisad

| mihaela-miha a răspuns:

Ei bine e o situatie cam delikata...are prieten dar daca esti suficient de dragut cu ea si esti atent s-ar putea sa il lase pentru u. sa stii ca daca te porti frumos cu ea nu are cum sa nu te observe salut-o vorbestei cald si uitate in ochii ei cind vorbiti si sunteti singuri roag-o sa vina in parca spune-i ca vrei sa o vezi ca iti este dor de ea si ca nu vrei sa il faci gelos pe prietenul ei spune-i sa vina cu el sa il cunosti asa el v-a crede ca nu vrei sa ii furi prietena si ai sa vezi cit de usor v-a fii dc vorbesti cu ea si cu prietenul ei.bine dar daca este tivnos baiatul intilnestete cu ea mai pe ascuns si uitate in ochi ei cind vorbiti deoarece v-a simti caldura si te v-a placea din ce in ce mai mult.