| BeliebersGJB a întrebat:

In octombrie este ziua nasei mele.Ce as putea sa-i fac cadou?

3 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Depinde si ce varsta are, nu? ca una iei unei persoane de 60 de ani si alta unei persoane mai tinere. Eu ti-as sugera sa-i iei ceva util daca poti, chestiile simbolice sunt bune doar daca nu dai bani pe ele, altfel cheltuiala in zadar, ocupa loc, se umplu de praf si se arunca destul de repede. Cumva neutru as sugera o esarfa, asta rar da gres, o femeie gaseste oricand cum sa poarte/asorteze o esarfa. O cutie de bijuterii - sunt multe tipuri, de lemn, de metal, argintate, din sticla, de marimi diferite, deci ai de ales dupa buget. Daca e genul care poarte bijuterii diverse (adica nu din aur) poate un set de inel cu cercei sau orice alta combinatie, sau un pandantiv (medalion care se agata la lantisor). Sau exista seturi de 2 cescute cu farfurioare pentru ceai sau cafea, elegante si delicate, stiu ca balantelor le plac lucrurile delicate si elegante. Daca stii ce muzica ii place un cd cu muzica preferata, poate un ceas de camera mai deosebit (sunt unele mici, de masa/birou), un portofel sau un set din alea cu cosmetice gen gel de dus cu sampon sau cu deodorant. nu mai stiu laughing

| Euletitia a răspuns:

Buna! Cumpara-i un buchet de flori, o cutie de bomboane de ciocoalta fine, si o carte foarte buna din genul ei pre4ferat sau un CD cu muzica pe care o asculta. Ai mai putea sa-i iei un parfum fin, eventual daca stii ce parfum foloseste, ia-l pe acela, un set de bijuterii din argint(fie colier si batara, fie cercei, pandativ si inel ), un ceas de mana genul mai elegant, o esarfa din matase naturala cu un imprimeu dragut, un bibelou deosebit, gen o vaza pentru flori pictata manual, sau o bomboniera frumoasa sau ce ii place ei, o iconita din argint cu Maica Domnului sau cu Sfantul ei protector(daca are nume de sfant), o trusa de machiaj completa etc Bafta in alegrea cadoului potrivit si La multi ani nasei tale!

| CapșunicaxD a răspuns:

Buna! ii poti lua drept cadou un bibelou un buchet de flori sau sa faci ceva dragut pentru ea de ex sa il faci tuhappy