| facepalmlol a întrebat:

Intrebare doar pentru fete:
Am cumparat un pachet cu absorbante Bella.Spre mirarea mea cand l-am deschis absorbantele erau ingramadite ca sa spun asa,unul in altul(spate in spate sau ma rog)si nu erau infasurate sau invelite in nimic ca cele de la Always. Aveau doar pe spate ceva ca sa nu se lipeasca una de alta la cum stateau.
Mi se pare ciudat,adica mi-e putin frica sa le folosesc, nu mi se pare igienic felul in care au fost impachetate.Voi ce credeti?

Si inca ceva:care sunt cele mai confortabile?

10 răspunsuri:
| Chronicles a răspuns:

După mine, Always ar fi una dintre cele mai bune mărci de absorbante.

| facepalmlol explică (pentru Chronicles):

Nu stiu, mie uneori mi se par incomode.

| amelicika a răspuns:

Incearca Crystal, Lady Anion, Carefree.

| facepalmlol explică (pentru amelicika):

Merci.
Dar pana la urma cu astea ce fac? Sa le arunc sau sunt in regula?

| amelicika a răspuns (pentru facepalmlol):

Poate sunt in regula, posibil asa le aranjeaza marca.

| facepalmlol explică (pentru amelicika):

Ar fi si asta un lucru posibil.
Dar faza e ca tot de la Bella, poate "modele noi" sunt in cutiute transparente si cu fole din aia pe ele ca cele de la Always.

| amelicika a răspuns (pentru facepalmlol):

Atunci poti sa iei altele daca acestea te deranjeaza.

| Panda13 a răspuns:

Eu folosesc asbsorbante Bella...dar erau ok..in plus mai sunt care nu sunt infasurate..eu as zice sa le folosesti dar pana la urma faci ce vrei.happy..pe mine ma intreaba prietenele mele de ce nu folosesc absorbante always mi se par foarte foarte incomode..astea sunt mai okhappy

| facepalmlol explică (pentru Panda13):

Si mie mi se par incomode. Plus ca mai si fosnesc atunci cand te intinzi sau pur si simplu e extrem de liniste si mergi.
Nu le-am aruncat pana la urma, si sunt mult mai confortabile, plus ca sunt si mai moi, mai groase decat alelalte.
Cele "for teens" sunt mai subtiri, nu? Sau sunt la fel de bune?

| LinaAlina2006 a răspuns:

Doamne, alea nu erau absorbante, era protej slipuri, panty linere, absorbante zilnice, cum vrei sa le spui. Alea le folosesti in zilele dintre menstruatii. Si nu iti fa griji, majoritatea absorbantelor zilnice sunt inpachetate asa, chiar si popularele Discreet.