| ANONIMAAA37 a întrebat:

Întrebare pentru baieti:
1.Ce va atrage cel mai mult la o fata?
La comportament ma atrage...
La corp ma atrage...
2.Ce nu va place la o fata?
La comportament nu imi place...
La corp nu imi place...

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

1. Corpul trebuie sa fie doar 'in standarde'. Adica, daca te duci la un medic, gasesti un tabel cu varsta, greutatea si inaltimea in care trebuie sa se incadreze un om normal. Alea-s si standardele mele. Ma atrag cele care se tin cu succes dupa mine, si nu imi sugereaza o viata sociala exagerata.
2. Nu imi plac grasele. Sau fumeile care au impresia ca e misto sa se dea 'barbate', mai ales in public. Ma dezgusta total, cand o proasta vrea sa dea impresia ca stie tot, sau poate sa faca treburi de barbat.

| xRaduC a răspuns:

Hmm... Cam obiectiv mod de a incepe un raspuns, dar fie ca tine happy Cred ca te referi la cazul special, in care ar fi sa vorbesc despre o fata-iubita.
1.
"La comportament ma atrage"(m-ar atrage): sa fie o buna ascultatoare, dar si o buna vorbitoare, sa nu ma intrerupa cu comentarii inutile (stii genul ala de om care iti comenteaza foarte des cu "da, dar"? ala nu imi place), sa fie o buna sustinatoare... sa fie pasionata in iubire, sa fie implicata, realista spre optimista, sa incerce mereu din greu, muncitoare mai mult, isteata, ganditoare cu privire la viata si viitor, cu bun simt, oarecum timida, dar cand sa vorbeasca, sa nu ii fie frica, romantica, dulce (iubitoare), sa ii placa sa stea cu copiii si cu oamenii mai in varsta, sa faca gesturi frumoase din cand in cand, dar fara sa cheltuiasca o avere, sa se straduie ca viitorul ei(nostru) sa fie cat mai bun, sa fie genul de persoana care cauta sa rezolve problemele discutand si nu tacand, sportiva (nu neaparat zilnic, dar odata pe saptamana tot e bine) si multe alte lucruri similare (ce nu cred ca le-ai mai auzit la ceilalti pana acum). Heh, o fata independenta este si una foarte descurcareata. happy Urasc atunci cand fetele incearca sa atraga atentia baietilor in moduri neconstructive si gresite. De ce este necesar sa se vorbeasca urat? De ce cand cineva vorbeste urat, in loc sa ii spuna sa nu o mai faca, se alatura lor? Asta mi se pare putin lipsa de tarie de caracter, lucru ce m-ar indeparta. Sa nu aiba vicii si sa incerce sa duca o viata cat mai perfecta (ma rog, nimeni nu o sa poata atinge perfectiunea, dar mereu va fi loc de mai bine). Modalitati de a petrece timpul impreuna ar fi: stand acasa si uitandu-ne la filme, discutand, jucandu-ne jocuri pe calculator (sa fie fan inrait, dar si pro gamer cam de acelasi nivel ca si al meu, ma rog, cer mult xD), jocuri frumoase pe pat, imbratisari, mangaieri... Chestii de astea romantice de care nu te poti plictisi si crezi ca viata ar fi un calvar daca nu ar exista. Iesiri in parcuri (cel mai bine fara alti oameni alaturi, pentru privatiune), mai pe inserat sau noapte (dar noaptea sunt si oamenii rai, asa ca asta ma face sa cred ca seara e cel mai fain, la apus, dar iar si stelele sunt super de privit noaptea).
"La corp ma atrage"(m-ar atrage): stilul propriu de a se imbraca sa fie cat mai diferita de celelalte, avand un stil mai vechi, dar decent si totusi atragator, finetea mainilor si a picioarelor, un corp cat mai slim (poate fi si cu putina burta, cine nu mananca? big grin). Daca persoana este ok (sa indeplineasca cerintele de mai sus), nu conteaza daca este mai slabuta sau mai plinuta. Ar fi frumos sa nu fie genul de om care sa se tot macheze, rujeje, fardeze si sa fie natuarala. As aprecia enorm daca nu ar avea cosuri si nici bube sau riduri pe fata. Sa nu fie plictisitoare si nici sa nu imi provoace mai multa nesatisfactie decat placeri si sa aiba o dragalasenie superba care sa ma faca sa gandesc "dap, ma bucur ca am ales-o si nu cred ca i-as da drumul pentru nimic in univers".
2. La 2. sunt aceleasi intrebari ca la 1. doar ca opuse. Am raspuns in 1.
Poate mai erau si alte lucruri de spus, pe care este probabil sa le fi omis si imi cer scuze pentru asta. Faina totusi poza ta de profil, e un citat destul de inspirational. Dar cum l-ai ales? big grin