| MaTeOGG a întrebat:

Intrebare pentru fete ( sunt baiat )
Imi place de o fata si nu stiu ce sa mai vorbesc cu ea. Am intrebat-o de toate : mancare sport muzica familie haine, etc
2. Credeti ca o relatie la distanta ( Ciorani-Ploiesti aprox 45km ) poate functiona? Adica cand as avea ocazia m-as duce la verisoara mea ( prietena fetei de care imi place. Vara asta, in weekend, etc. Vreau sa mentionez ca nu am mai avut nici-o oubita pana acum.

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Deci, din punctul meu de vedere ai cam gresit deja, sau cel putin nu mai ai spatiu de alte greseli.
Aveti tendinta sa lungiti o conversatie mult, mult prea mult, in incercarea de a va cunoaste, de a lega o conexiune sau nu stiu ce vreti voi sa realizati prin atatea mesaje.
Ideea e simpla, vorba lunga, saracia omului.
Cu cat vorbesti mai mult cu o persoana cu atat exista sanse mai mari sa o plictisesti, astfel se risipeste toata atractia ei fata de tine, sau pur si simplu ajunge prematur la concluzia ca nu esti pe gustul ei, totodata risipiti si subiectele de conversatie.
Din punctul meu de vedere ideal e sa intrii in forta in conversatie cu ea, vorbesti ceva timp cu ea, cat mai putin, si prin putin ma refer undeva la 10 minute, si apoi actionezi, o "inviti" in oras, inviti impropriu zis, ca daca ai 2 balls nu stai sa te rogi pentru o intalnire.
Acum sunt putin obosit si nu ma pot exprima prea bine, daca vrei sa dezvolt ideea si sa-ti explic mai bine astept un raspuns de la tine.

| MaTeOGG explică (pentru OldSoul):

Interesant! Zi mai departe.

| OldSoul a răspuns (pentru MaTeOGG):

Deci.
Ideea e asa.
Tu trebuie sa intrii cu ea asa in forta, diferit de ceilalti (deci nu cu buna, ce faci, pentru ca e clar ca incearca sa se relaxeze cat timp e online) intrii si tu si te legi de un aspect de al ei, ceva din poze, dar nu de frumusete, complimentele astea nu-si iau rostul, a avut norocul sa fie frumoasa, deci nu e meritul ei, tu trebuie sa te legi de ceva ce ea se face responsabila. Vorbesti cateva minute cu ea, incerci sa o uimesti, eventual sa o iei putin peste picior. Aici ce e drept trebuie sa te gandesti din timp la ce urmeaza sa-i spui, nefiind mintea antrenata e destul de greu deci ar trebui sa ai ceva idei cand faci asta, ai timp sa te gandesti.
Ai intrat, i-ai starnit atentia apoi ii spui ceva gen, (De aici poti incepe tu direct, ca va stiti destul deci e clar ca asta urmeaza) "stii eu in weekend merg sa... daca vrei poti veni si tu cu mine" aici nu e ceva invitatie, deci nu ii arati ca esti topit dupa ea, dar ii lasi de inteles ca ai putea sa-i acorzi putin din timpul tau.
Ca raspuns ea are cam 3 posibilitati.
Ce mai rea- NU
Cea mai buna- DA
Si cea medie- Nu pot pentru ca...
Daca e NU, ai economisit timp, nu e atrasa de tine.
Daca e Da, ai tras jackpotul.
Iar daca e Nu insotit de o scuza trebuie putin sa te scuzi si tu.
Astfel daca zice ca e ocupata in ziua aceea ii spui "Bine, atunci astept mesaj de la tine cand vrei sa ne vedem"
Daca spune ca vrea sa va cunoasteti mai intai, ii spui "Tocmai asta doresc si eu, de asta te invit in oras sa ne cunoastem mai bine, nu sunt adeptul relatiilor traite virtual" Eventual adaugi, uite daca vrei sa ma cunosti mai bine, poti sa-mi pui 5 intrebari, eu iti voi raspunde la ele sa nu zici ca iesi chiar cu un necunoscut.

In rest ar fi de precizat, nu insisti, o data sau de doua ori e de ajuns, a-3-a oara e deja o greseala.
Eventual pe cat posibil mai bagi si tu putina tensiune in conversatie.
Si ii mai dai de inteles prin glume planurile tale serioase cu ea.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca nici acu la inceput n-aveti ce vorbi inseamna ca n-aveti o conexiune, si atunci clar n-o sa poata rezista o relatie la distanta. Si asa e grea, daca nici chimie n-aveti va amagitit singuri. laughing

| MaTeOGG explică (pentru Adry05):

Avem ce vb dar vreau sa stiu mai multe subiecte. Adica pana acum am vorbit de la sine atat de mult incat am vorbit 4 ore intr-o zi si vreau sa pregatesc ceva in caz de urgenta.

| Adry05 a răspuns (pentru MaTeOGG):

4 ore intr-o zi? Eu cand am conexiune cu cineva vorbesc cu acea persoana pe tot parcursul zilei si efectiv simt ca nu am timp sa vorbesc despre tot ce vreau sa vorbesc.

| MaTeOGG explică (pentru Adry05):

A da, esti tampit? Exista scoala? Si ea are antrenamente la handball.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa ziceam si eu cand eram mai mic ca fetele sunt interesate de discutii de genul insa ce m-am inselat si daca stiam mai devreme love struck