| ralucaralu a întrebat:

La Consiliul elevilor trebuie sa mearga sefii claselor, sau si alti elevii alesi de clasa ca reprezentanti? Daca de o saptamana sunt scrisa pe lista ca sefa clasei(asa cere liceul),poate sa ma schimbe oricand?

1 răspuns:
| madalicious a răspuns:

Hmmm... Nu. Ei nu te pot schimba oricand. happy Daca esti sefa clasei asa ramai. Cel putin un an. Deci nu te pot schimba. In cazul in care nu te prezinti la Sedinta Consiliului Elevilor, diriginta va cere unui coleg de al tau sa te suplineasca [sa-ti tina locul], insa acel elev nu va deveni seful clasei in locul tau.

Bafta.happy