| supremxxxoxo a întrebat:

Foarte Important : Nu stiu daca sa fac contestatie sau nu la romana evaluare nationala! Daca iau 6 puncte la asta si am facut bine fac contestatie: Mentioneaza 2 trasaturi ale genului epic prezente in textul dat- in text era dialog,personaje,descriere. Eu am zis Modul de expunere este naratiunea si prezenta dialogului! Nu este bine, ca nu m-a punctat? FUNDA! Va rog, ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Ceriik a răspuns:

Oricum la contestatie, daca diferenta nu e de cel putin 50 sutimi(jumatate de punct) rezultatul ramane cel initial.Deci nu fa contestatie!

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Contestația îți va micșora nota!
Pa, pa.

| Ceriik a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Cel mai stupid raspuns EVER!straight face Cum naiba sa-i micsoreze nota cand el spune clar ca nu i-a punctat un exercitiu, avand in vedere ca a consultat si baremul? Asa inseamna sa raspunzi fara sa gandesti deloc.

| Bogdan_Bogdi_1998 a răspuns:

Eu am luat romana 8.20 si am facut contestatie, deoarece eu cred ca iau 9 ca prea mult m-a depunctat! Deci daca ai facut contestatie, e bine ca probabilitatea sa iti mareasca nota este destul de mare.