| anonim_4396 a întrebat:

La liceu daca profesorii afla ca este un elev in clasa care are ambii parinti foarte bogati cu salarii de vreo 8.000 euro pe luna fiecare sau avere de cateva sute de mii de euro, de exemplu 500.000 euro : 1. Vor cere bani elevului sau parintilor acestuia?
2.Pentru ce se folosesc banii?

4 răspunsuri:
| William a răspuns:

Cel mai probabil se vor astepta ca acel elev sa le dea cadouri foarte scumpe de 8 martie, sa cumpere ce trebuie prin clasa etc.

| Dmonik a răspuns:

1. Ce motive ar avea sa ceara bani? Pentru ce?
2. Care bani?
Pe bune, cum sa fii atat de naiv?
Nimeni nu cere bani in mod nejustificat doar fiindca altul castiga mai mult decat ellaughing)

suntserios
| suntserios a răspuns:

Legea nu permite profesorilor sa ceara bani parintilor in liceele de stat.

| neutrino a răspuns:

Ipoteza ta este total falsa.