| IoNuTz123453 a întrebat:

Legat de vise, am visat un vis foarte ciudat intr-o seara si vreau sa stiu ce inseamna. Eram noapte si eram la mine in camera in pat si am visat ca la marginea patului era ...moartea ( o pelerina neagra si lunga pe ea si cu niste ochi foarte rosii, dar nu avea coasa si radea la mine) Ce inseamna asta? eu stiam ca daca visezi moartea inseamna ca " ti-a murit moartea ". Asa este? Funda celui care imi raspunde! plzz

3 răspunsuri:
| xXPsychO983 a răspuns:

Hei!
Uite aici un site care te poate ajuta :
http://www.visele.ro/

| RainmakerX a răspuns:

Hey! ツ

Visele nu inseamna absolut nimic, acestea sunt doar niste scenete create de mintea ta ce se foloseste tot de informatiile pe care tu i le trimiti.
Cel mai probabil ai vazut inainte de culcare vreo poza cu "moartea", cu acel "Grim Reaper" si de aceea ai visat asta, nu este nimic special.
Omule, eu unul am visat de zeci de ori ca am murit in chinuri groaznice si lucruri de genul dar uite-ma! Nu am absolut nimic. Visele sunt doar vise, atat, nu au un rol anume.

Totusi, uite ceva care s-ar putea sa te ajute.
"Interpretarea viselor in care vezi pe cineva cu coasa ca se uita la tine se refera in general la situatii destul de primejdioase prin care s-ar putea sa treci in curand.
Daca visezi ca cineva anume dintre cunoscutii tai poarta o coasa si se uita ciudat la tine s-ar putea ca in realitate sa gandeasca cu rautate la adresa ta sau, de ce nu, s-ar putea chiar sa aiba ganduri de razbunare, cineva este invidios sau invidioasa pe succesul tau sau doreste sa se razbune cu proxima ocazie.
Visul in care un prieten are o coasa in mana si se uita la tine reprezinta un posibil pericol din partea acelui prieten sau, in alta ordine de idei, s-ar putea ca o trasatura, o caracteristica specifica acelei persoane pe care o ai si tu sa iti aduca mare ghinion in viitor sau sa te impinga la un conflict cu cineva.
Daca visezi ca un coleg de-al tau are o coasa si se uita la tine este posibil ca in viata reala sa te pasca un pericol la locul de munca unde s-ar putea sa ti se reproseze ceva, sa se insinueze ca trebuie sa iti dai demisia sau ca nu corespunzi anumitor sarcini.
In situatia in care un neam de-al tau iti apare in vis avand o coasa in mana reflecta unele rafuieli mai vechi din familie ce pot sa izbucneasca la suprafata in scurt timp si te au pe tine ca si subiect, sunt posibile certuri si reglari de conturi intre tine si anumite rude.
Daca in vis iti apare tatal tau cu o coasa in mana atunci s-ar putea sa ai de lamurit ceva foarte important in legatura cu familia ta, s-ar putea sa te ciufuleasca bine de tot parintii tai sau, intr-o alta interpretare, este posibil ca tatal tau sau alta persoana cu autoritate mare sa treaca prin clipe foarte grele.
In majoritatea interpretarilor populare asemenea vis este asociat invariabil cu moartea sau cu sentimentul de moarte, este asimilat sentimentelor de frica teribila sau situatiilor extrem de primejdioase.
Visul in care apare o coasa in mana cuiva care te priveste face trimitere imediat la o posibila situatie dificila in care te vei afla in curand, iar persoana respectiva din vis poate sa aiba o legatura mai mult sau mai putin directa cu ceea ce se va intampla.
In cazul in care visezi o batrana cu o coasa in mana uitandu-se la tine este un semn ca in viata reala o femeie te uraste de moarte, semnifica sentimente extrem de negative si agresive la adresa ta, s-ar putea sa iti aduci aminte in scurt timp de niste jigniri sau pagube pe care le-ai facut unei persoane necajite sau sarace.
Daca in vis iti apare un batran cu o coasa in mana si care se uita la tine este posibil ca sa ai probleme din cauza ca nu respecti pe cine trebuie si cum trebuie.
Daca in vis iti apare un copil cu o coasa in mana este un semn ca in realitate ti-a murit inocenta, te-ai maturizat in mod poate nepotrivit sau te-ai abrutizat nepermis de mult."

"A vedea moartea cu coasa în visul tău semnifică aspectele negative, respinse de personalitatea ta. Ea reprezintă aspecte ale tale pe care le-ai reprimat. Alternativ, ea simbolizează moartea. Visul poate fi o paralela cu sfarsitul unei situații, obicei, sau o relație din viața de veghe. "

Bafta! ✌

| Cσcσ a răspuns:

Nu te mai gandi la astea. Visele nu inseamna nimic.