| Micuțăă1999 a întrebat:

M-am certat cu cea mai buna prietena, cum sa ma impac cu ea? Dau funda la primul raspuns bun!

3 răspunsuri:
| alynutzu20 a răspuns:

Nu vorbi cu ea timp de 1-2 zile, apoi du-te la ea si spune-i ca-ti pare rau happy fa-i un mic cadou, ceva micut si semnificativ daca v'ati certat grav happy

| corbulalbrosu a răspuns:

Depinde de motivul care a provocat cearta si cat de intensa este supararea fiecareia dintre voi. Uneori motivul este pueril si nu merita sa-ti pierzi increderea si prietenia cladita cu greu si in timp.Incearca sa folosesti arta compromisului si sa dai tu dovada de intelegere si maturitate chiar daca asta presupune sa-ti calci peste orgoliul tau. Daca este o prietena buna si adevarat merita.Altfel?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste cu ea din suflet. Spune-i totul cu sinceritate. Spune-i cuvinte "reale".