| GOLDlife a întrebat:

Am o problema. M-am certat cu cea mai buna prietena a mea si nu stiu cum sa ma impac cu ea. Dar intr-un fel nu prea as vrea sa fac eu primul pas... Vreun sfat ceva?

Răspuns Câştigător
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Eu zic sa mai astepti putin sa se linisteasca apele,sa o lasi sa se calmeze putin,sa treaca de la sine si peste vreo cateva zile o sa va impacati.
Nu incerca sa o suni,sa-i dai mesaje sau sa mai e legatura cu ea intr-un fel,daca o sa stai departe una de cealalta o sa realizeze ca cearta asta dintre voi nu e buna, o sa i se faca dor sa stea cu tine si o sa vrea sa va impacati, si toate o sa fie ca inainte, trebuie sa astepti sa treaca timp.
O sa va impacati voi nu o sa ramana suparata pe tine mereu doar sunteti prietene bune prietenii se mai ciondanesc se mai si cearta e ceva normal, o simpla cearta nu o sa va strice relatia.
Dar care este motivul certei voastre si de ce nu mai vrea sa vorbeasca cu tine? intreb doar din curiozitate.

| GOLDlife explică (pentru Doarunaltutilizator):

Ea mereu greșește și eu m-am suparat pe ea și i-am spus cîteva cuvinte urîte și neam început sa ne certam mai tare, acum cînd ii trimit un mesaj ea Răspunde foarte greu la mesaje și uneori nici nu Răspunde, dar eu nuștiu de ce nu pot rezista fără ca săi scriu nici un mesaj... Eu vrau foarte tare sa ne împăcăm dar eu nu stiu daca ea vrea sa ne împăcăm

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru GOLDlife):

Eeee sa nu vrea acum nu cred ca e intr-o dispozitie buna dara cum am spus inainte lasa sa treaca de la sine, sunteti prietene bune nu cred ca ar vrea ca prietenia voastra sa se termine asa, o sa realizeze curand ca a gresit si o sa fie tptul ca inainte.
Dar nici tu nu trebuia sa-i adresezi acele cuvinte, xhestiile alea pe care ii le-ai spus poate au ranit-o foarte tare mai ales daca au venit din partea ta, nu trebuie sa te simti vinovata cu totii mai gresim.
Tine minte ce am vorbit iar daca mai greseste mereu incearca sa-i spui calm si rational fara jigniri.
Daca va ve-ti cere scuze reciproc si uitati de intamplarea asta totul o sa fie bine.

| GOLDlife explică (pentru Doarunaltutilizator):

Mulțumesc mult că m-ai ajutat mi-ai dat indicii bune, o să sper ca sa ne împăcăm în curînd, mersi mult că m-ai ajutatwinkingwinkingwinkingwinking

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru GOLDlife):

Cu placere.

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Lasa orgoliul si fa tu primul pas. Ca nu moare nimeni.Prietenia voastra se va intari si mai mult.

| OnuOnulică a răspuns:

Atunci așteaptă să facă ea primul pas. Iar dacă nu o să-l facă atunci îl faci tu și îți ceri scuze în caz că i-ai greșit cu ceva.

| WaterDrop a răspuns:

Cel mai destept cedeaza primul, iar daca se mai merita salvata relatia de prietenie, atunc`i calca`ti pe orgoliu si fa`o tu pentru ca in ziua de azi, termenul "prietenie" incepe sa fie pe cale de dispartie si trebuie protejat.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Mersi pentru funda, ma bucur ca te-am ajutat.

| ALittleDeath a răspuns:

Meh, acum ceva timp m-am certat si eu cu cea mai buna prietena a mea, din vina mea. La fel ca tine, nu am vrut sa fac eu primul pas. Chiar a durat 1 saptamana cearta, pana cand am zis ca gata, nu putem ramane asa si i-am dat mesaj sa iesim putin, ca imi e dor de ea. Nu a fost mare branza. pana la urma. Lasa orgoliul, e mai importanta persoana de langa tine

| GOLDlife explică:

Mersi mult la toti pentru indicii... sper că în curînd ne vom împăca

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru GOLDlife):

Suntem mereu aici la nevoie.