| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a întrebat:

M-am certat cu cea mai buna prietena de atatia ani pentru un baiat care-l iubesc.
Baiatul acesta e diferit. ce pot spune, s-a drogat timp de 3-4 ani, iar prietena mea nu m-a lasa cu el deoarece ma putea corupe si pe mine, desi nu a fost asa.
Eu il iubesc pe el, el pe mine si mi-a dovedit-o. dar de multe ori, prietena mea mi-a fost alaturi la bine si la greu! De fiecare data a avut dreptate in tot ce-a zis. M-am certat cu ea mai ales pentru el, si ca m-a lasat in loc sa-mi fie alaturi sa-mi explice
M-a lasat pentru alte fete care candva mi le barfea mie spunand ca sunt copilaroase, enervante!
Cand m-am certat cu ea, trebuia sa mergem la un majorat impreuna, si ea nu a vrut sa mai mearga si m-a lasat pe mine pentru fetele alea, eu m-am suparat pentru ca vroiam sa facem toate lucrurile impreuna, doar astea sunt prieteniile.
Ne-am certat, rau, am innebunit i-am spus ca imi bag [ ceva ] in fetele alea cu care vrea sa stea!
Cand era cu mine, cum am mai zis, le barfea nu prea le suporta. eu i-am fost alaturi de fiecare data nu alea! eu am plans cu ea nu alea.
Si cam cum ar venii, mi-a spus 'nu iti permit sa-mi faci prietenele asa' etc etc.
Eu recunosc, ca nu am facut bine ca am lasat-o pentru un baiat, dar mi-am cerut scuze.
Ce pot face? eu nu cred ca am de ce sa-i spun iarta-ma atata timp cat ea a ales sa ramana cu cu celalalte fete.
Cand m-am simtit rau de tot am avut simptome urate, cand imi era rau, aveam si la status, ea nimic, se pare ca n-o interesa.
A zis ca s-a saturat de gesturile mele, gesturile mele fiind grija de ea, si ca nu vroiam sa pateasca nimic oh go on
Ce pot face? sad

3 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Am apucat si am citit tot ceea ce ai scris tu dar simt ca si tu te imp[arti intre faptul ca ai gresit si faptul ca nu ai gresit. Nu conteaza intr-o prietenie sau intr-o relatie pe care doresti sa o pastrezi cine doreste sa-si ceara primul scuze ci cineva efectiv sa o faca. Recomandarea ta este daca doresti sa pastrezi aceea prietenie sa apuci sa-ti si ceri scuze pentru ca sincer din ce ai scris tu aici pentru relatia ta se merita acest lucru si pana la urma nu ai ce pierde daca faci asta.
Acuma cu iubirea si cu Drogurile, sunt multe lucruri implicate si totodata iti zic un lucru persoanele instabile de obicei iau droguri - ma refer se drogheaza pentru ca au nevoie de ceva in plus. Sentimentele baiatului pentru tine nu vor fi certe pana nu se va mai droga si de asemenea am vaazut multe persoane distruse de persoana iubita care se droga. Situatia poate fi mai simpla daca alegerile tale sunt cele care le iei cu inima deschisa si nu vor duce la situatii de genul celei descrise mai sus.

| 1aprilie a răspuns:

Ar trebui sa ii explici prietenei tale ca acel băiat nu are influente negative asupra ta.Si cel mai bine ar fi sa va împăcaţi.Succes!

| GeooFenomenala a răspuns:

1. nu mai fi suparata! revino-ti nu suferi pentru toti :*
2. incearca sa fi optimista nu astepta ca si ceilalti sa se simta prost daca tu faci asta
3. sunt sigura ca ei ii pasa insa nu vrea sa-ti arate acest lucru deoarece vrea sa inchei relatia cu acel baiat
nu vreau sa para ciudat insa si eu am facut acest lucru... cand ma certam cu cineva mergeam la persoanele pe care stiam ca ea/el le dispretuieste. nu este corect! daca ai ceva de aratat unei persoane spune-i in fata! eu zic sa prinzi un moment in care sa fiti doar voi doua si a discutati ..pana la ura sunteti prietene si nu va puteti certa din cauza unui baiat oh go on iar in relatie faci tu ce consideri mai bine! nu te lasi condusa de ceilalti! eu inteleg ca prietena ta a vrut sa te protejeze insa nu a fost corectu sa face ce a facut... incearca sa comunici cu ea numai asa puteti clarifica lucrurile :*