| anuscha997 a întrebat:

M-am despartit de prietenul meu acum doua luni.Am incercat sa-i arat ca nu-mi pasa, dar degeaba cand se uita in ochi mei nu mai stiu de mine! Ce sa fac sa-l uit?

Răspuns Câştigător
| buburuzAndreea a răspuns:

Esti sigura ca vrei sa-l uiti? Daca tot simti ca te mai topesti cand te priveste, atunci poate inca iti mai doresti sa fiti impreuna.

14 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Anuscha trebuie sa il uiti happyGandeste-te ca totul s-a terminat si gata.Stiu ca iti e greu dar cu timpul o sa fie bine. Distreaza-te si uita de probleme.
Daca el nu mai vrea sa fi-ti impreuna ignora-l.Nu te mai tine dupa el ca o sa fie si mai greu.Iesi cu prietenii tai ca o sa iti prinda tare bine.Nu uita ca este important sa te distrezi pentru a uita de cineva.Sau daca chiar nu poti sa il uiti nici asa mai exista o solutie happyCauta alt baiat.Cu siguranta vei uita in acest mod de elhappy
Ai grija de tine kiss

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Sa lasi timpul sa treaca... Vei gasi altul.
In cazul asta timpul este singurul care poate rezolva problema. Stiu asta foarte bine. E posibil sa-l uiti intr-o luna-doua... 6 luni, un an sau niciodata, daca a fost deosebit! Cum am mai spus, sunt in aceeasi situatie ca si tine: au trecut 11 luni de cand nu am mai vazut-o, dar nu o pot uita. Poate o sa imi treca tongue

| inna a răspuns:

Incearca sa-l eviti numai asa vei putea sa-i demonstrezi ca nu-ti mai pasa. Daca frecventezi locurile pe unde merge el, incerci chiar sa afli unde, ce face, cu cine se mai intalneste iti va fi foarte greu sa-l uiti.Profita acum ca este vara pleaca intr-o excursie cu o prietena sau mai multi prieteni, relaxeaza-te, distreaza-te la maxim numai asa vei putea sa-l uiti.

| buburuzAndreea a răspuns:

Daca el nu vrea, incerac sa-l uiti. Dragoste cu sila nu se poate. E nevoie de doi pentru o relatie...

| Encore a răspuns:

Ignora-l total poate nu o sa se mai simta asa important pentru tine si se va intoarce, sau mai bine gasesti ti pe altu laughing

| anuscha997 explică:

@ buburuzAndreea : Vreau sa mai fim impreuna, dar el nu mai vrea:-

| anuscha997 explică:

Daca e vorba de prieteni... Avem cam aceiasi prieteni.

| anuscha997 explică:

Dar daca iubesti pe cineva....Nu-l poti uita. Corect?

| Avril:x a răspuns:

De ce nu ii spui ca iti este dor de el.Si vrei sa fiti impreuna, poate si el simte asta dar ii este rusine sa recunoasca dupa ce v-ati despartit.kissSper sa iti fie de folos raspunsul meukiss

| ancuta a răspuns:

Te inteleg am patit-o si eu cind o buna prietena mi-a zis 'treaca totul de la si o sa iti fie bine' si asa a fost

| maria4320 a răspuns:

Uneori e buna chiar si psihologia simpla ^cui pe cui se scoate^... o noua iubire te va face sa o uiti pe cea pierduta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Traieste-ti viata sincer altfel risti sa fii"falsa". Fii tu insati, nu vei regreta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca inca te mai place ar trebui sa te impaci cu el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu il mai bag in seama si stau mai mult cu alti prieteni