| anonim_4396 a întrebat:

M-am saturat de viata. Vreau sa uit de tot. N-am avut deloc o copilărie fericita. Vreau sa nu mai aud de familie. Am șanse mari sa intru la Medicina, dar vreau sa ma debarasez de familia asta..sa nu mai aud de ea. Ce sa fac?

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Salut.
Exact asa gandeam si eu. Poate inca mai gandesc. Nu am degand sa sa iti dau sfaturi filozofice despre viata si alea.
Tu stii ce ai de facut. O sa te saturi de toate. Stiu prea bine. O sa te saturi si de ceea ce ai zis si acum. Doar ca trebuie sa ai rabdare. Eu unul ma saturasem de certurile familiei, de viata mea anosta. Prea multe idei. Prea putin timp.
insa am ajuns la facultate. Am vrut si eu medicina, dar...(chimia happy ) iar acum sunt departe de familie. Dar problemele persista. Asta nu e un lucru de care poti fugii. Totul tine de noi. De gandirea noastra.
Eu acum poate imi fac iluzii ca am reusit. Dar stiu ca nu e asa sad
Insa incerc sa ma bucur de ce e mai bun in viata.
Nu te-am prea ajutat. Dar sper sa iti fi dat macar o idee.
Eu inca mai sper la acel loc linistit, unde sa ma refugiez. Si nu numai din cauza familiei.
intra la medicina. Bafta. Sa reusesti. O sa reusesti. Unde la medicina daca nu te superi?

| Fatamuntilor a răspuns:

In ziua de azi e mai greu!
Daca vrei sa descurci pe cont propiu tebuie sa fii sigura ca vei intra la facultate cu medie cat se poate de mare, asfel incat sa intri la buget. Apoi daca inveti foarte bine, primesti si bursa, sunt niste banuti, dar ar trebui sa-ti gasesti si ceva de munca!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cluj. Faza e ca la medicina ai nevoie de sprijin financiar. Am avut o copilărie groaznica. părinții se certau mereu si au divorțat pana la urma si au urmat certurile si dupa.

| 0Andrew0 a răspuns:

Si ce daca nu ai avut o copilarie fericita? De acum poti sa iti o viata mult mai fericita si treci peste!

| caattyi a răspuns:

Aşa şi eu...mă gîndeam de mai mică undeva la 13 ani să fug de acasă, cînd mergeam pe drum mă gîndeam cui iar păsa dacî nu mă voi întoarce...răspunsul era(nimănui!)
După ap înţeles că nu mai am mult şi voi pleca la învăţat mai departe creîndumi o profesie etc. Înţelegeam că nu trebuie să arăt lumii cît de slabă la caracter sunt, zi de zi îmi puneam masca unui zîmbet fals şi mergeam înainte.Aşa şi tu, nu băga în seamă pe toţi, chiar şi familia nu te înţelege aşa că nu uita eşti pe cont propriu...
Nu plînge, nu fugi de probleme..arată tuturor cît de puternică poţi fi!