| anonim_4396 a întrebat:

M-am trezit ieri dimineata cu o durere in gat care cu timpul sa agravat. Azi nu mai pot sa mananc nimic, nu pot sa mai beau pentru ca am amigdalitele foarte umflate si gatul rosu! Si azi noapte nu am inchis un ochi din cauza durerii. E Duminica deci nu am cum sa ma duc la medicul de familie sau farmacie ca peste tot e inchis si as vrea sa aflu daca stiti vreun remediu "babesc". Pana acum am baut teraflu, ceaiuri, am luat bomboane strepsils si septogal Va rog ajutati-ma ca maine am teza si as vrea sa fiu mai bine pana atuncisad

1 răspuns:
| caramel98 a răspuns:

Pai doctor mom este ff bun pentru a respira mai usor! dar ca sa te faci putin mai bine bea ceaiuri multe si mancare calda! dar stiu un rebediu babesc putin fierbinte! pui putina mamaliga calda pe piept si o ti in jur de 5-10 min! faci asa de 2 ori pe zi si te faci bine!