| anonim_4396 a întrebat:

Ma ajutati cu ceva plsss? M-am despartit de el in urma cu vreo luna si simt ca mor el a vrut asta zicea ca nu am timp de el degeaba i-am explicat inainte cu o zi sa ne despartim l-am intrebat daca asta vrea a zis ca de ce ii pun astfel de intrebari a doua zi la discoteca a stat cu o fata etc nu am mai avut ce face.
Dupa cateva saptamani i-a murit tatal el fiind distrus cu toate ca sa cuplat cu fata aiasad ia cerut sa vina sa stea langa el avea nevoie de cineva nu a venit s-a despartit de ea. Dupa vreo saptamana am fost acasa la el.Se simtea mai binehappy am fost impreuna cu o colega ea s-a dus sa intre pe mess si am ramas doar cu el si a inceput sa zica ca el stie tot ce fac ca am pe cineva nou atunci nu aveam a zis ca pe el nu il intereseaza doar ca nu ii place ca nu recunosc tot repeta cuvintele astea de ce nu stiustraight face? ce il mai interesa pe el? as da orice sa ma impac cu el il ador dar nu stiu cum? i-am zis ca il iubesc mult dar el ca nu crede ca la varsta asta o fata se poate indragosti alea aleacrying imi da si mie cine'va niste sfaturi? acum sunt cu un baiat ma chinui sa il uit dar nu potcryingas da orice sa il am macar si un minut langa mine dar nu stiu ce pot face? plss

3 răspunsuri:
| cucu a răspuns:

Pai eu zic ca el este foarte confuz ...si inainte sa-i moara tatal era la fel. cred ca mai mult vroia sa se distreze. acum ii pare rau ca s`a despartzit de tine dar nu vrea sa treaca peste orgoliul lui si sa recunoasca lucrul asta.
eu zic ca daca o sa te impaci cu el vei avea numai de suferit.
daca totusi esti dispusa sa-ti asumi riscul asta incearca sa fii langa el mai ales acum cand are nevoie de cineva ...de un umar pe care sa planga, de cineva care sa-l asculte. isi va da seama ca u chiar il iubesti si se va impaca cu tine, dar sunt de parere ca peste ceva vreme el va uita cine a fost langa el si asta te va durea foarte tare

| tsimo a răspuns:

Deci.in primul rand i-a murit tatal.chestia asta e serioasa.si are nevoie de oricine sa-i aline durerea. da-i timp fiindca nu poate migra de la o stare aiurea la o stare de fericire cu tine. Spune-i ca esti langa el orice ar fi

| frumushikmikidutza a răspuns:

Du-te la el si spune-i tot ce simti si zii ca desi esti la vatrsata asta il iubesti si nu il poti uita. spune-i tot ce simtio pentru el si poate poate va iesi ceva. te rog nu-ti pierde speranta. apropo cati ani ai?