| anonim_4396 a întrebat:

Mda. hai salut TPU. As avea o intrebare: Am 15 ani si arat ca si cum as avea 10 am vocea subtire sunt scund si nu stiu ce voi face la liceu! Am aflat despre noii mei colegi(nu colege) ca sunt f inalti.probabil o sa fiu cel mai scund din clasa. Nu ma luati cu raspunsuri gen mai asteapta ca se va rezolva(google-ul e plin de raspunsuri din astea). Exista ceva sa imi "mareasca viteza" procesului de pubertate?

3 răspunsuri:
| ionut1369 a răspuns:

Apuca-te si tu si practica un sport ceva.sau mai multe.

| fello18 a răspuns:

Asa e toata lumea cand intra la liceu "stresata" stai linistit ca nu se vor uita la tine ca la un semafor. Toata lumea o sa fie speriata, incearca sa ii abordezi cu putin tupeu si te vor vedea mare tongue.
Apucate de inot. cat despre voce nu ai ce face, striga cat poti 20 min si o sa fii ragusit 3 zile. poate te ajuta big grin, se ingroasa ea in timp chill.

| Robert_8956 a răspuns:

Te spanzuri esti o cauza pierduta