| Claudia15Maria a întrebat:

Merita sa lupt pt. Un băiat pe care il iubesc... dar el e intr-o relație ce sa fac?

4 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Nu-ti corectez intrebarea ca mi-e lene, invata unde se pune semnul intrebarii.
Depinde.
Daca este fericit, nu, nu merita, lasa-l sa fie fericit in continuare, pentru ca daca-l iubesti, fericirea lui v-a conta mai mult decat fericirea ta.
Daca este nefericit, nu trebuie neaparat sa "lupti", trebuie doar sa-l faci sa se indragosteasca de tine, si sa astepti pana se desparte de actuala, atunci poate ai o sansa.

| Blamely a răspuns:

Cât timp nu "lupți" încercând să strici relația băiatului desigur. Dacă asta aveai de gând să faci, atunci renunță.

| Claudia15Maria explică (pentru Blamely):

Nu aveam de gand sa ii stic relatia doar voiam sa astept sa se desparta pentru. ca stiu cum e cand altcineva se baga in relatia ta

| FaraSareDoi a răspuns:

Dacă ai de gând să îi desparți, ești o fată...sad
Dacă el te iubește va renunța singur la relația actuală.