| anonim_4396 a întrebat:

MI-as dori foare mult un catel, bichon, darnu stiu cum sa o conving pe mama sa imi ia unul crying. va rog dati-mi cateva idei!

Răspuns Câştigător
| Didi* a răspuns:

Daca nu ai frati ii poti spune ca te simti cam singura si ai vrea un catelus... ii promiti ca vei avea grija de el,
sau daca nu o convigi asteapta pana la ziua ta si ii spui ca vrei un catel... rogate mult de ea si de fiecare data cand dai ocazia sa vadeti un catel arata-i cat de minunat este sa ai un animal de casa

3 răspunsuri:
| ₣e†ĺ†α Ŕ嚃å†α†ħå a răspuns:

Inainte sa ii spui... ajut-o cu ceva: ajut-o la curatenie, spala tu vasele, invata bine la scoala, arata-i ca ai note bune
Apoi poti sa o rogi frumos sa ii spui asa :"Mama, eu vreau un catelus pentru imi plac foarte mult si promit ca voi avea grija de el, il voi duce la plimbare de 3 ori pe zi si te voi ajuta mai mult la treburile casei, voi invata mult mai bine la scoala [asta daca nu inveti bine]. te rog mama, TE ROG!"

| andriana_;) a răspuns:

Spune-i ca cu venirea unui membru nou in familie. dupa care tu vei trebui sa ingrijesti. ii vei spune ca aceasta te va face mai responsabila

| Boomzz2012 a răspuns:

Eu am un Bichon Frise, parintilor mei le plac foarte mult catei de rasa si de aceea mi+a luat!