| Claudiiiaa a întrebat:

am 14 ani si vreau sa strang bani sa imi iau un catel happy, darnu stiu cum as putea face rost de bani. dati-mi niste idei.

Răspuns Câştigător
| 愛日本 a răspuns:

Ai putea sa... muncesti pentru ei.
Faci economii, cand iti da bani de scoala sau de buzunar pastreazai, aduna alocatia...

8 răspunsuri:
| OhGodWhy a răspuns:

Daca ai alocatie economiseste banii.
Renunta la niste lucruri car-ti plac si economiseste bani.
Sau pentru varsta ta ajuta-i pe parinti si-ti sau alti oameni la treburi pe care le poti face si te vor plati
Sau baga la aparate. tongue

| psica a răspuns:

Paii,ai putea sa te duci la bunici...sa le ceri o suma de bani, parintilor..pana cand strangi suma respectiva. happy

| Danielllle a răspuns:

Sunt unii care au prea multi catei pe acasa(de vreo 1-2 luni), vezi si tu oferte pe net, persoane care dau catelusi in miini bune, sau ceva de genu.Si nu trebuie sa stringi bani. Poate ai chiar cunoscuti sau prieteni.

| Claudiiiaa explică (pentru Danielllle):

Am cauutat, dar eu vreau o rasa anume...

| Danielllle a răspuns (pentru Claudiiiaa):

Ce rasa daca nu e secret happy?

| Claudiiiaa explică (pentru Danielllle):

Pomeranian happy

| Briana0201 a răspuns:

Sincer poti strange bani din alocatie din munca