| cristina_9742 a întrebat:

Mie imi place de un baiat care are 13 ani si eu 12 ani il cunosc. am vb cu el pe chat si i-am spus c imi place de al si el mi-a spus tot la fel ca ma iubeste si atazi a venit acasa. si imi este rusine sa ii spun IN FATA ca imi place de el. ce ar trebui sa fac? un sfat niciodata nu trica:

Răspuns Câştigător
| 2Cool4School a răspuns:

Vorbeste cu el daaaa! priveste l in ochi si spune i

2 răspunsuri:
| KidduHerexD a răspuns:

Iata regulile mele irezistibile pentru un baiat:
1.incearca sa nu-i spui ca il placi daca el nu te place si sa nu faci asa:te iubesc nu pot sta fara tine te ador esti tot pentru mine pare prea sufocant!
2.fi fresh in preajma lui adica spalate pe dinti fi curata intr-un cuvant!
3.zambeste mereu este foarte dulce!
4. vorbeste-i siincer nu-l minti!
5.El este foarte important pentru tine asa ca nu uita de el incerca sa-i faci un mic cadou de craciun El o sa te considere foarte speciala si o sa-si dea seama intr-un fel mai subtil ca il placi!
6. daca iti spune ca esti draguta spune-i oh mersi trebuie sa plec ne mai vedem si apoi sa-i dai un mic pupic pe obraz si sa mergi normal inainte fara a te opri!
7. daca vrea sa va intilniti undeva spune-i ammm nu stiu ce sa zic cred ca nu...si apoi sa spui trebuie sa pleci pentru ca e o urgenta asa el o sa te sune sau o sa fie nerabdator!
8. spune-i asa intr-o zi da-mi mana ta si inchide ochi i-ai mana si scrie-i cu un pix sau marker nr.tau de telefon si apoi spune-i gata deschide ochi pleaca si o sa para si asta un gest foarte scump!
9.nu incerca niciodata sa mentionezi secretele intime in lume exista sute de boii care sa te lase balta!
10. dragostea inseamna iubire si despartire asa ca fi pregatita pentru crudul adevar si trist!
ai grija de tine si mult succes!
mi-a luat mult sa scriu toate astea deci... funda?puppy dog eyes

| Theaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Ei bine, puteti sa vorbiti mai mult pe messenger, sa va marturisiti sentimentele, sa va cunoasteti mai bine, daca va e rusine. Iar apoi, cand va veti vedea, totul va veni de la sine, inclusiv declaratiile de dragoste!happy