| stance a întrebat:

Mie imi place de un baiat dar nu stiu daca lui ii plece de mine si sunt fire mai rusinoasa, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Incearca sa fii mai mult prin preajma lui. Cauta un motiv sa intri in vorba cu el chiar si daca il intrebi chestii banale. Depinde si de context. Daca sunteti colegi e mai usor desi sunt si aici obstacole destule in alt sens. roga-l sa te ajute cu ceva si da-i si tu o recompensa ceva ( o inghetata, un pupic, etc ). Cu ocazia asta poate ajungi sa il cunosti mai bine.

2 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Pai cel mai probabil nu te place. fa-l sa te placa.baga-te in seama, afla ce lucruri ii plac, suna-l, vbiti pe mess, comunicarea e fff importanta.succes!

| sίмρℓε☻кι∂a a răspuns:

Sa pui pe altcineva sa-l intrebe...sau fi atenta la gesturile lui [cum se uita la tine, cu se poarta, dac` ii place sa stea cu tine etc.]Sau propune-i sa te conduca acasa dac` acc inseamna ca te place dac` nu inseamna ca nu te place.