| flor31 a întrebat:

Mie imi place de un baiat, si lui ii place de mine, de mai mult timp, noi nu vorbeam deloc, dar intr-o seara ma vede in club cu prietenul de atunci si toata noaptea asta a facut, prietenului i se parea ciudat, de ce sta ala si se uita, iar el tot incerca sa ma sarute si il refuzam de atunci cred ca m-am despartit de ala, iar baiatul ala a inceput sa ma sune, am vorbit asa ca amicii, iar apoi nu am vorbit timp de 2 luni pana cand imi a un sms de ce nu ii dau un semn de viata, iar eu i-am raspuns foarte dur si s-a suparat, iar acum a venit cu gasca lui cu colinda, si nu a vorbit aproape deloc, ma privea incontinuu, nu ca este timid, au mai fost la alte prietene cu colinda si a vorbit foarte mult, iar acum ma suna un prieten de al lui, sa o faca pe pritena mea geloasa, Eu as vrea sa vorbesc cu el, Oare ce sa fac? (firea mea este asa mai timida)

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Inainte de toate nu ai procedat corect ca te-ai despartit de prietenul tau pentru el,eu daca eram in locu lui nu ma mai complicam cu persoane de genu tau,nu de alta dar imi venea si mie randu candva! Acum sa-ti raspund frumos la intrebare,daca iti place de el si vrei sa ai o relatie cu el,nu e iti sta bine ca fata sa faci tu primul pas! Poti sa incepi prin ai bate apropouri, chiar daca esti mai timida, n-ai nimic de pierdut! Poate si el e genu mai timid daca se uita la tine si nu schiteaza nimic...Vezi si tu ce pasiuni/hobiuri are, asa vei gasi mult mai usor un subiect de discutiehappy

| AnYyCrZ a răspuns:

In cazul tau trebuie sa fii putin mai curajoasa.Cand il vezi opreste-l si intreaba-l sau suna-l, trimite un mesaj pentru ca daca nu actionati niciunul o sa suferiti amandoi.Fa-ti curaj si vorrbeste cu el, de multe ori fetele actioneaza primele.Succeswinking

| dragutzakiss99 a răspuns:

Daca iti place de el si lui de tine eu zic sa profiti si sa fiti impreuna