| Elenush16 a întrebat:

Narghileaua afecteaza sanatatea?

3 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Buna. Narghileaua este mult mai daunatoare decat tigara, pentru ca determina o crestere a nivelului de monoxid de carbon din sange care poate provoca leziuni cerebrale sau pierderea cunostintei, Cercetarea privind efectele fumatului de narghilea, a invalidat mitul potrivit caruia acesta nu ar afecta sanatatea.
Mai mult decat atat, s-a descoperit ca, dupa ce fumeaza narghilea, oamenii inregistreaza o crestere a nivelului de monoxid de carbon din sange de trei sau chiar de patru ori mai mare decat in cazul in care ar fuma o tigara, Niveluri foarte ridicate ale monoxidului de carbon din sange pot provoca leziuni cerebrale sau pierderi ale cunostintei.narghileaua poate fi de 400 - 450 de ori mai periculoasa decat o tigara.

| pinkqueen98 a răspuns:

Absolut delochappy.Din moment ce NU are tutun, nu afecteaza.Totul se bazeaza pe aburi acolo!happy. sper ca te-am lamurithappy

| Vl4dootz a răspuns:

Pai narghileaua e un fel de tigara din sticla. normal ca afecteaza sanatatea