| Sensitive a întrebat:

Este adevarat ca Pepsi afecteaza sanatatea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mornea a răspuns:

Doaaamne.

Eu beau Pepsi de cand ma stiu. Dar nu exagerez, beau cate o doza cand am pofta, NU zilnic.

Fiti atenti la mine: orice produs consumat frecvent, excesiv dauneaza. Si daca mananci carne zilnic poate sa-ti dauneze. Si daca mananci legume prea multe poate sa-ti dauneze (exces de fier ce se depune pe organele interne).

Asa ca IDEAL e sa te bucuri de viata si sa mananci/bei ce vrei, dar cu limita.winking Chiar si Pepsi!winking

Funda?

| yellowalien a răspuns (pentru mornea):

Mai Iron-Man, cine ti-a zis de faza cu fierul din legume care se depune pe organele interne? tongue
Vezi ca dai informatii gresite pe-aici, nu mi-e de alta, dar nu vreau sa vad copii creduli cum refuza sa manance un morcov in plus pentru ca au citit undeva ca s-ar depune cateva kile de fier pe inima si ficat.

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Orice produs romanesc care se comercializeaza in magazine si malluri dauneaza grav sanatatii. Mancare sanatoasa gasesti doar in lidl ca fac import la preturi mici nu ca bag chimicale care iti face cancer dupa cativa ani sau probleme cardiovasculare.

| yellowalien a răspuns:

Palarie-ntr-un picior,
Ghici, ciuperca, ce-i!

| Cosmin86 a răspuns:

Nuuu, nu are decat tone de zahar si de porcarii procesate. Baga zilnic si bucura-te daca ajungi la 40 de ani.
Acum serios, normal ca DA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal..Si un copil de 4 ani stie sa raspunda la asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pepsi e produs de "The Coca Cola Company"

| BellaKiოNana a răspuns:

Mda...laughing cred ca stiai si singur/a

| ゼロの a răspuns:

Da.SI nu te gandii ca Cola ii mai sanatos.
Pepsii, cola contine cofeina, iar daca il consumi foarte rar, adica la mari ocazii cand trebuie sa ramai treaz, nu te va afecta, dar daca bei mult, atunci stomacul, esofagul si tot restul sistemului digestiv va fi afectat, dar in special stomacul. S-a dovedit ca daca pui o bucata de carne in cola sau pepsi si o lasi acolo timp indelungat, atunci cand te intorci, din carnea aceea frumoasa vei mai avea o carne plina cu gaurii si roasa de acel suc acid.

| Fuchii a răspuns:

Toate sucurile afectează sănătatea chiar și cele naturale din comerț cele mai bune cele făcute în casă.

| tunary a răspuns:

Foarte adevarat.Eu sunt bautor dar ma las incet incet.Sincer iti spun ca din cauza la pepsi am avut deficit de calciu din cauza caruia am lesinat.Si nu pot spune ca nu consum alimente cu calciu gen LAPTE/Iaurt.Le consum zilnic in cantitati mari(catre 1 litru de lapte si 700 grame iaurt) si toate naturale.Lasa-te de orice sucuri ca nu sunt bune

| Silviuc69 a răspuns:

Nu,e o minciuna din contra cu cat bei mai mult Pepsi cu atat te simti mai bine. Uite aici un articol care aproba ce am zis eu http://www.ziare.com/......la-1162927 ....sau poateca nu.

| manu21 a răspuns:

Da, Pepsi afecteaza grav sanatatea, nu numai fizica, ci si mintala. Consumul regulat de bauturi Pepsi, Cola duce la depresie. Asta pe l; anga obezitate, boli de stomac, altele.