| Marry:X a întrebat:

Neata`.Sa va intreb ceva: ce inseamna R. I. P? Ca habar nu amhappy

Răspuns Câştigător
HepHap
| HepHap a răspuns:

Rest in peace = odihneasca-se in pace!

43 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Rest In Peace.

| cioko19 a răspuns:

Da.HepHap mi-a luat-o inainte.
dar si eu iti scriu o data laughing
R. I. P = Rest In Peace = Odihneasca-se In Pace
tongue

| cioko19 a răspuns:

@ Sabyna.se zice "traiesti"winking
ce aveti cu fata daca nu a stiut ce inseamna?
mai da' ce oameni. straight face

| Marry:X explică:

Merci mult pentru raspunsuri:X:X:X

| Marry:X explică:

Pe terra traiesc sabyna...happy, dar ce tu stii totul?happy de exemplu daca te intreb eu de ce nu simtim creierul in cap desi are o greutate de 1, 5 kg u stii sa imi raspunzi?batting eyelashes

| death a răspuns:

Requiescat in pace! Provine din latina si este un mesaj mai vechi decat traducerea in limba engleza, care, intamplator, are aceleasi initiale. Dateaza dinainte de Schisma, cand se folosea latina in mod curent in Occident. Mai tarziu, dupa 1053, a fost preluata de catolici, pentru ca ei au adoptat latina ca limba oficiala in biserici.

| MisteriousMan a răspuns:

Doamne ce oameni is pe(app Sabwy) Terra.
Nu mai are omu` voie sa puna o intrebare ca sar toti. gata asta e nu a stiut si gata, rautaciosi sunteti thinking
Acum, sti ce inseamnawinking Pacat pentru cei ce trebuie spuse aceste cuvinte sad. Bye bye

| Sabwy a răspuns:

Pe ce lume traesti?

| Misterious a răspuns:

RIp=Rest in peace happy

| Avril:x a răspuns:

Neata...pai initialele RIP dar ce inseamna habar n-am cum e TPU toti pentru unnu RIP...

| BuMeRaNg a răspuns:

RIP-reteaua infractorilor penali...laughing... e scris si pe cruci nu sti?laughing...cred ca e ceea ce a zis si @HepHap...

| stcalin a răspuns:

Rest in peace. in romaneste Dumnezeu sa-l ierte! R. I. P. Michael!

| Deea_8310 a răspuns:

Rest in peace michael!

| makavelli a răspuns:

R. I. P Tupac Ammu Shakur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

R. I. P inseamna "Rest in peace" adica "Odihneasca-se in pace".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate daca nu stie.aiureastraight face...nu suntem cu totii atotstiutorioh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

R. i. p inseamna odihnesca'se in pacehee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce are daca nu a stiuthappy? Nici eu nu am stiut.Nu mai fiti rautaciosi ca nu rezolvati nimic in viata.Bine ca a intrebat fata si acum stie. Te felicit fato ca ai avut curaj sa intrebi!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numa ratatii in topicu acesta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

R. I. P=Rest in peace=odihneasca-se in pace!
nu mai fiti asa rai ca nu ne-am nascut invatati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rest in peace=odihneasca-se in pace

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe net

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe net

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna odihneascase in pace sau mort la datorie nu mai stiu sigur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rest in peace 2pac... g-yeah

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

R. I. P= reast in peace nici eu n`am stiuthee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

R.I.P.inseamna repar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva de genu decedat(mort) exemplu: Marry's R. I. P. laughinglaughing