| KittyScarlett45 a întrebat:

Neata' si un An Nou fericit! Ca sa intelegeti mai bine, va fac un fel de schema:

Eu, fata, clasa a X-a
El, boboc, clasa a-IX-a
Acelasi liceu
Mergem cu acelasi autobuz
Am vorbit doar o data live, in ultima zi de scoala cand el m-a bagat in seama in statia de autobuz ( dupa ce ne-am zambit de cateva ori cum subinteles)
El are prietena de varsta lui, clasa a IX-a, dar nu prea sta cu ea si cand sta pe holuri, nu se comporta neaparat ca un cuplu
Am vorbit de 2 ori de pe fb unde l-am bagat eu in seama, prima data la 2 zile dupa ce am vorbit live si a doua oara ca sa ii urez craciun fericit
Inainte sa facem cunostinta, el se mai uita din cand in cand la mien in autobuz si cand ajungeam la scoala, desi nu veneam impreuna, el imi tinea usa la intrare si imi zambea cu toata fata ( de 2 ori a fost faza asta)
Are un prieten cu care sta in autobuz si care se uita la mine fix si mai susoteste cu el prin autobuz, dar el nu se uita la mine
Au mai fost faze in scoala cand ma lasa pe mine si pe prietena mea sa o luam in fata lor si apoi susoteau in spatele nostru etc.

Intrebare: Ma place sau doar mi se pare?

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca e cam mult sa zic ca te place, dar cred ca ii esti simpatica. Si eu le zambesc fetelor pe care le consider draguta chiar daca n-am vorbit in viata mea cu ele, dar in mintea mea e "esti draguta, mi-ar face placere sa ne cunoastem" nu "esti draguta, te plac, mi-ar placea sa fii prietena mea". Sper ca ai inteles.

| KittyScarlett45 explică (pentru anonim_4396):

La asta m-am gandit si eu, multumesc pentru raspuns. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru KittyScarlett45):

Cu placere;*

| AlCoLiKdEnIsA a răspuns:

Cum sa-ti zic. ar cam fi la jumatate.laughing. eu cunosc multi baieti care fac acelasi lucru. desi au prietene. mai asteapta. vezi cum se comportawinking

| DoriKat a răspuns:

Eu cred ca te place, dar nu ar trebui sa reactionezi prea tare, caci el totusi are prietena.

| KittyScarlett45 explică (pentru DoriKat):

Si prietena mea cea mai buna si mai multi amici mi-au spus acelasi lucru, ca ma place, Si stiu ca nu ar trebui sa reactionez nicicum fiindca are prietena, Intr-un fel ma simt super prost in cauza asta, nu vreau sa ma bag sau sa ma considere cineva spargatoare de relatii.laughing

| DoriKat a răspuns (pentru KittyScarlett45):

Lasa-l pe el sa faca primul pas. adica sa vorbeasca cu tine.

| an0therkid a răspuns:

Pote te incearca

| despina17 a răspuns:

Draguto parerea mea personala e ca te place acum depinde si ca ce te vede poate doar ca o simpla prietena incearca sa porti o discutie discreta cu el incepand de la lucruri banale si sa atingi ce vrei tu fate interesata de subiectul respectiv bafta!