| KittyScarlett45 a întrebat:

Sunt in clasa a 10-a si imi place de un boboc. Si el da semne ca m-ar placea (se uita la mine, imi deschie usa, imi zambeste). Nu am vorbit decat o data, desi mergem cu acelasi autobuz si suntem in acelasi liceu. Am aflat ca are o prietena, dar din cate vad eu nu se comporta ca si cum ar fi un cuplu. Am facut cunostinta pentru ca eu i-am zambit frumos cand l-am prins ca se uita la mine ( el s-a bagat in seama). A doua zi am vorbit pe facebook putin. De 3 zile nu zice nimic pe facebook. Sa il bag eu in seama? Ma place sau doar mi se pare mie? (chit ca mi-au spus si mama si prietena mea ca ma place) Este doar foarte timid si il complexeaza faptul ca sunt mai mare sau pur si simplu nu are nicio treaba cu mine?

2 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Bună,
Deschide un subiect, şi vorbiţi pe facebook. După câteva conversaţii, bagă-te "pe viu" în vorbă cu el. Intră în cercul lui de prieteni şi vezi cum se comportă.
Dacă dă semne că chiar te place, bate şi tu apropo-uri că l-ai plăcea şi tu.
Numai bine!

| sweety9825 a răspuns:

Daca se comporta frumos cu tine si iti zambeste chiar te place. daca nu, inseamna ca isi bate joc de tine si doar vrea sa vada unde ajunge(in cazul asta, este un "fitos'' care trebuie lasat in pace). dar eu cred ca te place big grin