| AnonimPerson a întrebat:

Neata TPU! Am o problema. Imi place un baiat de ceva timp. Are ochii albastrii si parul saten deschis. E un baiat amuzant si avand in vedere ca suntem prieteni buni am vazut cum se poarta in relatie cu o fata. E dragut, romantic si pune suflet. Incearca sa gaseasca persoana potrivita pe care s'o poata iubii si sa fie reciproc. Aici apare problema: nu stiu cum sa'i spun ca eu il iubesc si ca daca ar fi cu mine l'as face foarte fericit. Daca stiti ce trebuie sa fac as aprecia o cateva pareri

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Hmm, iti place de el, si el seamana cu mine ha?laughing
E bine ca seman cu el, sau el seamana cu mine pentru ca iti pot da un raspuns din punctul lui de vedere, sau cum as considera eu.
Daca zici ca este "Dragut, romantic si pune la sufle, si ca incearca sa gaseassca persoana potrivita", atunci presupun ca nu ar avea de ce sa te refuze daca-i zici ca-l placi, pentru ca persoana potrivita nu o gasesti refuzand persoanele, ci acceptand si asteptand.
Ai 2 metode prin care sa-i arati ca-i placi. Una simpla si una complicata.
Aia simpla e cea mai buna, din punctul meu de vedere, pentru ca pe langa ca scapti si tu de toate "problemele" pe care ti le faci, de cum sa-i arati ca-i placi, etc, mai scapi si de pericolul de a-l face pe baiat sa inteleaga alte lucruri, si nu ca-l placi.
Deci, metoda simpla este sa-i spui in fata ca-l placi. Il iei undeva separat, doar tu si el, si ii spui. Daca este cu prietenii, sigur ei v-or rade de el, si nu va fi foarte incantat, dar daca esti doar tu cu el, va fi usor de raspunswinking
Si acum, metoda aia complicata, este sa-i dai de inteles ca-l placi, si sa-l faci sa te placa in acelasi timp, fara sa-i spui direct.
Chestia asta nu pot sa o zic ca o poti face in mai multe feluri, ci intr-un singur fel cu multe felurilaughing
1. Fa lucruri mici, care sa nu dea un inteles mare, dar care sa fie totul la obiect. Imbratisari si sarutari pe obraz. Nu cred ca e un baiat caruia sa nu-i placa asta, si daca e, nu-mi pasa. Mici imbratisari si sarutari pe obraz, ii poate atrage atentia.
2. Incearca sa petreci mai mult timp cu el, dar intr-o anumita masura, cat sa nu-i rapesti si lui din timpul de stat singur sau cu prietenii. Vorbeste cu el, ori face to face, ori pe pc, de cate ori ai ocazia.
3. Ca sa ai ce vorbii cu el, trebuie sa stii ce sa vb nu? Ar trebuii sa te interesezi de ce-i place lui, si sa ai idee ce sa discuti cu el cand vine vorba de acel lucru.
Si cam atat, este mai grea a doua metoda nu?
De asta ti-am zis doar sa-i spui, pentru ca este mai simplu.
Lucrurile de baza pe care ar trebui sa le stii ar fi doar sa nu-i rapesti extrem de mult timp, adica sa-l mai lasi si pe el liber, si sa nu fii super geloasawinking
Bafta!

2 răspunsuri:
| DamiPapucii a răspuns:

Pai as zice sa iesiti in oras(chestia e sa fiti singuri), si atunci incepi sai demonstrezi ceva, arata-i ce simti pentru el nu-l lasa sa plece pentru ca dupa aia o sa iti para foste rau si o sa suferi.Nu iti dau mai multe sfaturi.Fa ceea ce iti spune inima.

| Eyke a răspuns:

Arata-i ca tu esti persoana potrivita pentru el l-ai descris asa bine incat nu vad pe altcineva mai potrivit.